menstruacija nakon abortusa

bubimir

Poštovani,

19.01.2011. sam morala napraviti abortus, od tada jos nisam dobila mjesecnicu, iako mi je dr rekao da cu ju dobit kroz 4-6 tj ja se jos brinem jer je nema, radila sam i test prije tjedan dana i negativan je, koji bi mogli biti razlozi sto je nema ako nije trudnoća???

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, razlog dužem izostanku menstruacije nakon pobačaja najvjerovatnije je abrazija sluznice endometrija tijekom zahvata. Treba vremena da se ista oporavi.
6 tjedana je razuman rok do kojeg treba ćekati da dođe.