Mentruacijski ciklus

pzulic

Pozdrav imam jedno pitanje, kako najtočnije i najlakše izračunati početak slijedeće menstruacije. Primjerice zadnju menstruaciju sam dobila 11.6, krvarila sam dojučer tj 17.6. e sad uzmimo u obzir da mi nakon poroda još nije unormalio ciklus te neznam koliko će trajati ciklus ali zamislimo da traje 28 dana.
e sad da li se tih 28 dana računa od prvog dana menstruacije ili od zadnjeg. i kada bih po vama trebala dobiti sljedeću i kada će biti plodni dana. Zahvaljujem na odgovoru jer sam jako zbunjena i ispričavam se ako postoji već sličan odgovor.

Višnja Tadić, dr. med.

kad se govori o menstruacijskom ciklusu računa se da je to period od PRVOG DANA zadnje menstruacije pa do PRVOG DANA slijedeće menstruacije. Dakle, ako je Vaš ciklus oko 28 dana tada računajte da će početi novo krvarenje za 28 dana od prvog dana zadnje menstruacije.