Moguća trudnoća?

Mali Fikus

Poštovani,
Trenutno živim na otoku i liječnik mi nije dostupan pa bih molila za odgovor ovim putem. Naime zadnji odnos sam imala 23.07. , a zadnju menstruaciju sam dobila 14.08. , kraće je trajala i nije bila uobičajena. Sada imam sve simptome trudnoće i upravo sam napravila test, rezultat negativan. Mogu li isključiti trudnoću ili da ponovim test za par dana?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema svemu što ste naveli trudnoću možete isključiti.

Mali Fikus

Hvala vam na odgovoru.
Još samo da pitam da li je moguće da su simptomi koje imam (mučnina, bolovi u donjem dijelu leđa i trbuhu, bolne grudi) možda posljedica hormonalnog disbalansa? Nikada nisam imala ovakve simptome. Iduću mjesečnicu očekujem danas ili sutra

Mali Fikus

Pošto test nije rađen iz prvog jutarnjeg urina , a i nisam sigurna da li sam ga možda napravila pre rano

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ti simptomi su toliko nespecifični da mogu biti uzrokovani mnogočime (probavni trakt, urotrakt, kralježnica), ali nisu posljedica hormonskog disbalansa.