Mogućnost trudnoće?

Amylee0808

Poštovanje, oprostite, jedno pitanje.
7.dan ciklusa, točnije 26.10.imala sam nezaštićen spolni odnos, gdje su se nasli tragovi sjemena muškog.
Nakon toga, kroz 26.dana dobila sam uredan ciklus, 15.11.koji je trajao 7.dana.
Ali ipak me zabrinula lazna menstruacija.
Trudnoća je nemoguća?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, menstruacija je bila uredna, trajala je 7 dana, što znači da trudnoća nije moguća.

ena2610

Poštovani,posljednju mjesečnicu imala sam od 23.-28.12.,inače mi ciklus traje 28 dana i uvijek je točan.Zadnji nezašiticen odnos sam imala 9.1.Sada mi kasni dva dana.Napravila sam test danas u popodnevnim satima i bio je negativan.Ne osjecam nikakve simptome osim bolova u stomaku.Postoji li mogućnost trudnoće?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, u vrijeme kada je rađen test bi bio pozitivan da je kojim slučajem došlo do trudnoće. Dakle, ne radi se o trudnoći.

Goodgirl

Pozdrav doktore! Nisam mogla naći noviju temu s ovim pitanjem pa Vam pišem ovdje.
Prije svega, ciklusi su mi redovni i traju oko 28 dana (dan dva ranije ili kasnije) i javljam se sada jer mi kasni menstruacija sada drugi dan i obzirom da imam samo 19 godina naravno da me strah. Posljednja menstruacija mi je bila 28.4. i trajala je, kao i svaka, 7 dana s obilnim krvarenjem, a menstruaciju prije te sam dobila 1.4. i 8.4. imala spolni odnos s dečkom. Nakon posljednje menstruacije sam imala spolni odnos s dečkom 19.5. i to dva zaštićena (kondomom) i jedan nezaštićeni, ali nije došlo do ejakulacije u rodnicu. Znam da su mi to bili neplodni dani, ali me svejedno i dalje pomalo strah mogućnosti trudnoće. Završila sam 4. razred gimnazije i pretpostavljam da mi kasni jer sam se jako stresirala pred zadnje ispite. Molim Vas recite mi Vaše mišljenje o ovoj situaciji, trebam li se briniti ili će menstruacija doći?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, odnos je bio u vrijeme neplodnih dana, a i prema svemu ostalom što ste naveli ne postoji mogućnost trudnoće.