nalaz spolnih hormona

belita

Poštovani, 2. dana ciklusa sam radila ovaj nalaz i vrijednosti su sljedeće :estradiol 73,0 pmol/L, LH 3,2 IU/L, FSH 5,2 IU/L. Da li je estradiol prenizak i što to znači? Inače imam 39 godina i prije 5 tjedana sam imala spontani pobačaj (prva trudnoća, abortus retentus, plod 7+1 bez kčs, amenoreja 10+5). Mjesečnice su mi inače uredne kao i ovulacije. Hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Spolni hormoni su vam uredni.

Gggg

Postovani, 4.dan ciklusa radila sam pretrage hormona samoinicijativno ( zadnji ginekoloski pregled i ultrazvuk su bili uredni), prvenstveno zbog pojacane dlakavosti.
Mozete li mi protumaciti slijedece-
FSH 4.4 ( 3.85-8.78)
LH 4.8 ( 2.12-10.89)
Prolaktin 165.3 ( 70.8-568,5)
Testosteron 2.4 (0.4-2.6)
Estradiol 281 ( sredina fol faze 99-448)
Pregledavala sam i stitnjacu prije par mjeseci, nalaz hormona je bio uredan ( TSH 0.8)
Lijep pozdrav happy

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nalazi hormona su Vam unutar granica normale.