Ovulacija

Jelena007

Postovani
Dali kad kasni ovulacija kasni i menstruacija.
Imam redovne menstracije svakih 27 dana,zadnji spolni odnos sam imala 31.07.Te menstruacije 19.08,15.09 te danas je trebala nastupiti ali nista.
Simptome imam bolne grudi ,bolovi i nadutost u stomaku..u trudnocu ne sumljam jer kao sto sam gore napisala nisam bila spolno aktivna.
Zbog bolova koje mi se javljaju 10 dana ciklusa pratila sam plodne dane i pokazalo mi se za ovaj mj da su mi plodni dani bili 1.10 .2016 tj 17 dan ciklusa.
Sad mene zanima posto je kasnije bilo inace kaf sam pratila bude oko 13 ili 14 dana.Dalimje moguce da bude kasnije koji dan.
Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Moguće je da bude i kasnije koji dan.

Jelena007

Onda mi nepreostaje nego čekati.
Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Tako je.

majamaja9

Postovani uvek na sredini ciklusa imam krvav iscedak,nekad samo jedan dan nekad nekoliko dana.Svi kazu da je to ovulacija,zanima me dali je opasno imati odnose u te dane dali krvarenje se moze pojacati i nastane neki problem

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vjerovatno se radi o periovulacijskom krvarenju. Nije opasno imati odnos, no postoji velika mogućnost trudnoće.

majamaja9

Hvala vam, i da se nadovezem jos jedno pitanje....dali dani pred menstr su stvarno nepoldni dani? Imala sam rizican odnos i nakon 2 dana dobila medjutim ovaj mesec ne osecam neke simtome da cu dobiti.Postoi li sansa da sam trudna?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Tada su neplodni dani. Ako ste imali menstruaciju nakon toga, dakako da se ne radi o trudnoći.