Ovulacija

Mirela2011

Poštovani, je li moguće da se ovulacija u redovnom ciklusu od 28 dana dogodi bez "eggywhite" sluzi?
Prisutna su samo slaba probadanja u jajnicima i u donjim ledjima.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, moguće je da sluzi bude manje nego li je uobičajeno.

Mirela2011

Poštovani, sluzi nema gotovo uopšte.
Da li na nju može uticati vaginalni probiotik koji uzimam preventivno protiv infekcije? Ili neki od suplemenata vitamina D, C, folna? Inače i obični sekret nemam ovaj ciklus koji inače imam.

Ivo Balenović, dr. med.

Produkcija sluzi ovisna je o hormonima. Terapija nema utjecaja.

Mirela2011

Poštovani, veliko Vam hvala na odgovorima.
Zanima me samo još da li pre ovulacije može da se javi osećaj vlažnosti i vodenkasta sluz, ali ne rastegljiva?

Ivo Balenović, dr. med.

Može.

Mirela2011

Poštovani, da li je došlo do ovulacije ako je progesteron 21. dana ciklusa 12,90?
Ref.vrednosti ovulacijska faza 0,121-12,1
Ref.vrednosti luteinska faza 1,89-23,9
Prvi trimestar 11-44
Pozdrav!

Ivo Balenović, dr. med.

Vrijednosti progesterona potvrđuju ovulaciju.

Mirela2011

Poštovani, hvala puno na odgovoru!
Da li je ova vrednost niska u slučaju da je došlo do trudnoće?

Ivo Balenović, dr. med.

U trudnoći raste razina progesterona.

Mirela2011

Poštovani, planiram napraviti test sutra 23 dana (ciklusi 28 dana) ciklusa, u slučaju trudnoće da li bi trebala početi odmah sa utrogestanima?

Ivo Balenović, dr. med.

Nema razloga, ali ne može škoditi.