papa

Antea

Poštovana doc.Kupešić.
Imam jedno kratko pitanje, da li je dovoljno, redovito vršiti preglede papa -testa (1put do 2 put godišnje), imam 29 godina.

Naime, da li je papa među ostalim i prvi pokazatelj bakterioloških promjena u rodnici ? jasno mi je da bi se otkrila bilo koja bakterija treba napraviti bris cervixa, ali da li papa već može uputiti na naznake toga?
moj liječnik mi kaže da je papa jako dobar i uredan, da li je to dovoljno da zaključim da je sve u redu?
Nemam nikakvih drugih problema niti indicija, pitam čisto informativno i zahvaljujem na odgovoru i na vašem strpljenju i vremenu koje odvajate za sve nas.Antea

Doc.dr. sc. S. Kupešić

Poštovana,
Ukoliko nema nikakvih odstupanja u Papa nalazu, a Vi nemate nikakovih subjektivnih tegoba koje bi upućivale na upalne promjene ginekoloških organa, jednogodišnje kontrole u smislu ginekološkog pregleda s Papa nalazom i povremenih transvaginalnih ultrazvučnih pregleda u Vašoj se životnoj dobi smatraju dostatnima.