pcos

amyx

Da li je moguče ostvariti trudnoću prirodnim putem uz pcos? Pretrage su sve obavljene,sa suprugom je sve ok, moj nalaz hsg-a je uredan,tj. jajovodi su prohodni. I još jedno pitanje. Da li je pojačan iscjedak cervikalne sluzi znak ovulacije? Obavili smo jedan AIH, nažalost neuspješno. Unaprijed hvala na odgovoru.

Marija Hršak, dr. med.

Poštovana, osnovni problem kod sindroma policističnih jajnika jest da se radi o ciklusima u kojima nema ovulacije, pa je i spontano zanijeti teže, mada mogućnost postoji. Potrebo je učiniti hormonalnu obradu, da se vidi kakvi su hormoni, ultrazvukom pratiti da li postoji rast folikula, što bi nas moglo uputiti na postojanje ovulacije. Ukoliko nalazi na to upućuju, odnosno ne dokaže se ovulacija, kod žena s sindromom PCO se provodi stimulacija ovulacije određenim preparatima.