PITANJE NALAZI

majaba3

Postovani doktore,

Imam pitanje. Prije nedelju ipo sam imala tesku glavobolju usled vremena. Dobila sam infuziju nakon toga. Nakon toga, 7 dana kasnije radila sam nalaze krvi i urina cisto da se prekontrolisem. Bili su dobri, sedimentacija 14. Kada su u pitanju nalazi urina, plocasti epiteli i leukociti malo povecani,i pise trag proteina, ali dr kaze da je moguce to sto sam bila u PMS. Sad sam dobila menstruaciju i cekam da prodje, pa cu se naruciti za pregled. Menstruacija mi je u zadnje vrijeme prva dana manje, a onda vise, inace sve redovno, kao programirano na 26-28. dana. Bila sam na pregledu i UZV prije 2 godine, vadila hormone itd, cisto sve da iskontrolisem, sve ok bilo, sve super, a u medjuvremenu nijesam imala odnose, pa me interesuje ima li razloga za brigu? Nemam nikakav sekret, sve normalno.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom mislim da nemate razloga za brigu. No svakako se kontrolirajte i dalje redovito.

majaba3

Postovani Doktore,

Ponovila sam opet nalaze urina i sve je bilo u redu, osim sto je plocasti epitel malo povecan granica je 5, a meni je bilo 7. Sta preporucujete?

fiona1234

Poštovani,
Zadnju mjesečnicu sam imala 16.5.2016. Zbog habitualnih pobačaja mi je primarni ginekolog propisao Utrogestan 16.-28. DC i tada vaditi beta HCG. Vadila sam betu 29. DC (13.6.2016.) - 386,30 mlU/ml, zatim 15.06.2016 - 783,90 mlU/ml i 17.06.2016. - 1564,00 mlU/ml. Obzirom da se treći puta nije u potpunosti udvostručila, da li je nalaz u redu?
Kako sam MTHFR heterozigot i PAI-1 homozigot, određena mi je terapija Fraxiparine 5700.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Majaba ništa dalje po pitanju urina za sada.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Fiona čine mi se uredno nalazi bete. Nastavite s terapijom. Za sada se beta uredno udvostručuje.

fiona1234

Poštovani, primam terapiju Fraxiparin 5700 3 dana. Danas sam trudna 5 tjedana i pojavila mi se roza sukrvica. Bila sam na uzv. Gv je u maternici. Da li je moguće da mi je doza Fraxiparina prevelika obzirom da imam 61 kg pa je zato došlo do sukrvice?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne to nije dovelo do sukrvice. To je preporučena doza.
Koristiti Utrogestan ili Duphaston dalje.

fiona1234

Poštovani,prvu betu sam vadila 13.06. 386,30, druga je bila 15.06. 783,90, treća 17.06. 1564,00. Danas sam zbog sukrvice ponovno vadila,dakle 21.06. 5671,00. Da li je nalaz u redu?
S postovanjem

Dejan Šakoronja, dr. med.

U redu je, pravilno se udvostručuje. Sugeriram gestagene preparate.

fiona1234

Postovani,na terapiji sam Utrogestanom 3x2 vaginalno od 16. DC. Folacin uzimam od 17.6. a preparat Gesdine od 26.5. Svaku večer uzimam Fraxipraine 0,6. Hvala na odgovorima. Nadam se da će sve dobro proći unatoč sukrvici.
S postovanjem

Dejan Šakoronja, dr. med.

Za sada je sve u redu i nadamo se da će tako i dalje biti do kraja trudnoće.

fiona1234

Poštovani,molim mišljenje o nalazu beta hCG. Zadnja mjesečnica je bila 16.5.2016. Beta hCG se duplala sve do danas. Vadila sam 24.6. 15175.00, a 27.6. 26747.00. Da li je nalaz zabrinjavajući?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nemojte vaditi beta hcg više. UZV pregled sad je puno vjerodostojniji.

Lordan

Poštovanje..trudna sam 9 tjedana. Molim Vas za mišljenje nalaza. Iza sebe imam 2 spontana.
ERITROCITI 4.53
HEMOGLOBIN 139
HEMATOKRIT 0.399
PROSJEČNI VOLUMEN ERITROCITA 88.1
PROSJEČNA KOLIČINA HEMOGLOBINA U ERITROCITU 30.7
PROSJEČNA KONCENTRACIJA HEMOGLOBINA U ERITROCITIMA 348
RASPODJELA ERITROCITA PO VOLUMENU 12.0
TROMBOCITI 176
PROSJEČNI VOLUMEN TROMBOCITA 10.5
LEUKOCITI 9.5
GLUKOZA 4.6
UREJA 3.6
KREATININ 49
BILIRUBIN UKUPNI 23
ALANIN-AMINOTRANSFERAZA (ALT) 11
ASPARTAT-AMINOTRANSFERAZA (AST) 16
GAMA-GLUTAMILTRANSFERAZA (GGT) 15
ALKALNA FOSFATAZA (ALP) 31
PROCIJENJENA BRZINA GLOMERULARNE FILTRACIJE(CKD-EPI) 126

AKTIVNO PARCIJALNO TROMBOPLASTINSKO VRIJEME 28
AKTIVNO PARCIJALNO TROMBOPLASTINSKO VRIJEME-OMJER 1.0
FIBRINOGEN AKTIVNOST 3.8

Zahvaljujem se unaprijed na odgovoru.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nalazi krvne slike su Vam u granici normale. Budući da ste imali dva spontana, savjetujem da učinite testove na trombofiliju,