Pitanje za ginekologa

sajka89

Postovani doktore,

Ne znam kako da objasnim problem.Od kad sam se vratila iz drzave gde higijena nije na zavidnom nivou, a bila sam tamo duze vremena, voda im je isto bila mutna...osecam skoro stalno svrab dole i gore pri stomaku, nekad pecenje...pre 6 meseci sam radila sve briseve i pregleda sve bilo ok..nisam imala odnose....a radila sam nalaze krvi i urina sad i ok...samo enzim za alergiju malo povecan...pocela sam da koristim pasu kremu i kanesten...od kanesten kreme cini mi se jos je gire....sta vi mislite?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, savjetujem da učinite alergološko testiranje.

Kikiriki95

Postovani, nakon godinu dana nezasticenih odnosa, interesuje me da li bi trebali biti zabrinuti oko plodnosti ? Prije mjesec dana sam radila ginekoloski pregled i sve je bilo u redu. Ali i dalje sumnjam, s obzirom da nema nikakvih rezultata oplodnje.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, trebali bi početi s obradom u smislu neplodnosti. Savjetujem da prvo suprug učini spermiogram. Daljnji postupci će se odrediti prema tom nalazu.

sajka89

Postovani doktore,

Sestra je radila sve briseve cerv.i vaginalno nisu izolovane patogene bakterije. Sekret III grupa i izolovano dosta polimorfonukl.u vag.i cerv.brisu.Od cega je to i smije li da uzima betaden vaginalete jer joj je dole crvenilo? Dr nije dao nikakvu terapiju.

Ivo Balenović, dr. med.

Slobodno može uzeti betadin. Polimorfonuklearni leukociti su stanice koje se normalno mogu naći u rodnici. Važno je da su brisevi negativni.

Sony00

Postovani,

Nakon odnosa tijekom mensturacije prosli tjedan, prilikom 2 iduca odnosa javlja se osjecaj peckanja. Prvo bude peckanje, zatim pocinje zariti. Nakon nekog vremena prestane (mislim da s vise lubrikanta) i javi se opet.
Nakon odnosa ili prestane ili pece jos kratko vrijeme.
Protekla 3 dana imala sam i lagani svrbez, ali ne konstantan. Takoder imam i pojacan (gust i bijel) iscjedak bez mirisa.
Drugih simptoma, kao npr. bol ili pecenje prilikom mokrenja, opcenito neka bol ili sl. , nemam.
Kondom smo koristili ta dva zadnja puta a onaj prije toga nismo.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema opisanom moguće da se radi o gljivičnoj upali. Preporučam neki od vaginalnih antimikotika. Neke možete kupiti u ljekarni i bez recepta.

slavoljupka

Poštovani imam 22 godine i na femoston terapiji sam zbog rane isuficijencije jajnika zadnju menstruaciju sam imala 8.5..zadnji spolni odnos sam imala veceras nakon kojeg sam prilikom molrenja primjetila krv na papiru i laganu bol(svrbez) u vagini s lijeve strane ... zadnji pp mi je pokazao jacu upalu i prisutnost gljivica ... zajima me sto bi mogao biti razlog krvarenja jer me strah ....hvala na odgovoru

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, vjerojatno se radi o kontaktnom krvarenju nakon odnosa. Nema razloga za brigu. Ukoliko bi se krvarenje ponavljalo javite se liječniku.

TinaVale

Pozdrav.
Evo ovako u 33 +2 sam. Jucer sam bila na pregledu i doktor je rekao da je stomak mali ili je beba mala. Po zadnjem ultrazvuku da mjere neodgovaraju po tjednima trudnoce, da postoji sansa u zastoju razvoja. Posto sam u 33 tjednu toliki bi trebao biti i stomak, a meni je stomak 28 cm. Doktor me salje na dodatni ultrazvuk da vidi sta se dogadja sa bebom. Rekao je ako ne bude u redu na moram ici pod njihov nadzor. Pa me zanima moze li biti sta bebi, jel postoji sansa za gubitak bebe ili nesto.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, tek na temelju ultrazvučnih mjerenja može se vidjeti radi li se o zastoju u rastu ploda. Trebali bi napisati biometriju. Opseg trbuha nije relevantan pokazatelj.

TinaVale

Gest.dob: 32+2, UZV GEST.DOB: 30+5, BPD: 7,8+=31 +4, FEMUR: 5,98= 31+1, ABD: 25,19= 29+3. Glavic KČS + FM+ . TT=1561 gram. Fr 28 cm

Ivo Balenović, dr. med.

Radi se o nešto manjim vrijednostima od prosjeka, no to ne mora značiti da se radi o zastoju u rastu.U 32. tjednu trudnoće postoje fiziološke varijacije, tj. nisu sva djeca iste težine i istih biometrijskih vrijednosti. To još više dolazi do izražaja na samom kraju trudnoće. Normalna tjelesna težina novorođenčadi je od 2,5 kg do 4,0 kg. To ne znači da su ona djeca niže težine posljedica zastoja u rastu, nego je to stvar genetike. Savjetujem uzv praćenje rasta djeteta.

TinaVale

Sto dovodi do smrti bebe? Tj. Zastoj kucanja srca dok je jos u trbuhu

TinaVale

Sto moze ugroziti bebu u 8mj.trudnoce

Ivo Balenović, dr. med.

Dijete može ugroziti infekcija, bolesti majke (hipertenzija, šećer), izuzetno jaka trauma (saobračajna nesreća). Prestanak rada srca i razvoja ploda mogu biti uzrokovani genetskim greškama fetusa.

Hana094

Poštovani,molila bih odgovor :
Može li se iz nalaza krvne grupe i rh faktora vidjeti da je žena trudna? Naime,uputnica mi je u svrhe operativnog zahvata (a ne zbog trudnoće), pa me zanima koji se sve parametri očitaju iz tog nalaza? Dakle,na uputnici piše samo da je u svrhu određivanja krvne grupe i rh faktora. Hvala unaprijed!

u_brigi

Postovani,
prije 6 tjedana imala sam spontani. Nakon kiretaže nisam puno krvarila. Prva menstruacija mi je dosla uredno. Sada sam odjednom pocela krvariti dva tjedna prije vremena tj prije nove menstruacije kada mi na kalendaru pise da sam u ovulaciji. Da li je to normalno i što mi je raditi?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Hana094, iz nalaza se može vidjeti isključivo koja ste krvna grupa i ništa drugo. Početna trudnoća (koja se još ne može vidjeti ultrazvukom) se može utvrditi nalazom beta hcg-a (hormon koji se izlučuje trudnoći).