plodna voda

sanja

Poštovani,
u 36. sam tjednu trudnoće i prije nekoliko dana rečeno mi je da mi je obujam plodne vode 30, a da je normalna vijednost 18 (nisam dobro shvatila...) i da je to zanimljivo i neuobičajeno. Molim Vas da mi pojasnite što to točno znači i da li postoji kakva opasnost?
Hvala

dr. Miro Šimun Alebić, spec.gin.

Poštovana,
teško mi je interpretirati nešto što ni tijekom pregleda nije interpretirano na razumljiv način. Kolekcija plodove vode može biti uredna, smanjena i povećana, svaki od rezultata pretrage ima svoje moguće uzroke i posljedice.