Plodni dani i pilula

lpsp1

Poštovani,
Menstuacijski ciklusi mi traju većinom od 29-31 dan. Početci nekih od zadnjih menstruacija su bili 28.12, 27.01., 24.02. Rizican spolni odnos desio se 04.03 u ranim jutarnjim satima te sam popila Ellaone pilulu po preporuci 05.03 ujutro(manje od 30h nakon odnosa). Nisam imala nikakvih velikih nuspojava osim umora i lagane glavobolje te do sada nisam imala nikakvo izazvano krvarenje(iako sam citala da ga neke zene imaju). Pocele su me lagano boljeti grudi kao pred menstruaciju. Zanima me kolika je moguućnost trudnoće iako su mi tek trebali po izracunu nastupiti plodni dani? Da li posto nisam imala nikakvo krvarenje menstruaciju mogu ocekivati u normalno vrijeme(plus-minus koji dan) te da li veliki stres zbog iscekivanja ove menstruacije ju moze samo jos vise odgoditi?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, dobro ste postupili. Tableta će spriječiti ovulaciju koja tada još vjerojatno nije nastupila. Menstruacija će doći u očekivano vrijeme iako može malo kasniti ili nastupiti koji dan ranije.