Polypus endometri

gcvrtila

Postovani,

Molim misljenje o sljedecem nalazu:
Endometrij trolinijski. Prema fundusu hiperehogeno uklljucenje 10mm.
Preporuca se HSCP.
Dijagnoza: polypus endometri

Kontrole ovog polipa sam po preporuci radila kod lijecnika unutar godinu dana 3 puta i polip je stalno unutar velicine 9-10mm
Moje pitanje je, da li se polip ove veličine uobičajeno odstranjuje i da li su opasni? Receno mi je da se nakon sljedece menstruacije isti zahvat moze napraviti.

L.p.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, kod takvog nalaza uobičajena je histeroskopska ablacija polipa. Polip nije opasan, ali preporučljivo ga je odstraniti radi mogućih komplikacija.