Ponovno pojavljivanje kandide

rafaello

Prije mjesec dana sam osjetila simptome kao sto su svrbez, crvenilo koze oko vaginalnog otvora i gust sirast iscjedak. Imam 17 godina i nisam bila kod ginekologa zbog toga jer mi je doktorica obit.medicine rekla da imam kandidu 99% i rekla neka pijem Lactogyn kapsule, i neka koristim Lactogyn sapun za intimnu njegu i jedem puno jogurta. Nakon 2-3 dana svrbez je prestao a nakon tjedan dana pijenja tableta i iscjedak. Ja sam svejedno popila svih 30 tableta da terapija bude potpuna. Mjesecnica mi je kasnila 4 dana dok sam imala jos tu kandidu. I danas, tjedan dana nakon zavrsetka terapije opet imam gusti bijeli iscjedak. Ovaj tjedan cu posjetiti ginekologa i recite mi kolika je ucestalost ponavljanja pojavljivanja gljivica i moze li se partner tijekom zasticenog seksualnog odnosa zaraziti? Hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Trebate uzimati antimikotske preparate, npr Canesten vaginalete i kremu.

rafaello

Smijem li se kupati u moru za vrijeme dok imam te gljive, a jos nisam pocela sa terapijom.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Možete no smetnje će vam biti još gore i jače.

Mikaa2

Postovanje, doktorka mi je prepisala Orvagil 400ml tablete i takodje vaginalete 10 dana, rekla je takodje da i moj decko treba da pije lekove, ne znam jel iste lekove treba da pijemo? Kako sam pocela da pijem lekove osecam mucninu, a pre toga sam se lecila od heliko pylori bakteriju jel moguce da je od lekova mucnina? I vec duze vreme nemamo odnose jer sam osetljiva na dodir i osecam da me zateze na ulaz u vaginu jel ce da mi bude bolje od ovog sto koristim?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako nemate odnose onda ne treba terapija za partnera.