Povišen prolaktin

Ivana

Postovani,
hormonalnim pretragama utvrđen mi je poviseni prolaktin 725 mlJ/L (refer.interval 83-622). Inace imam uredene cikluse, 26-28 dana, bol u jajnicima sredinom ciklusa (pretpostavljam da je to ovulacija). Na jaci stisak bradavice pojavljuje mi se oskudan iscjedak. Da li je moguca trudnoca s obzirom na povisenu razinu ovog hormona (ostali su u redu).
Na zadnjem gin. pregledu doktor mi je rekao da mi je desni jajnik veci od lijevog, i da se vidi da je bilo ovulacije. Da li se prisutnost ovulacije moze utvrditi UZV pregledom?
Hvala!

dr Miro Šimun Alebić, spec.gin

Poštovana,
ovakav nalaz hormona može biti i prolazna posljedica stresa, te bih pretragu još jednom ponovio. Inače, hiperprolaktinemija je povezana s anovulacijama i nižom stopom zanošenja.
Što se drugog pitanja tiče, jedna od metoda utvrđivanja ovulacije, ali i praćenja rasta folikula je i UZV folikulometrija.
Lijep pozdrav!