Primolut-Nor

hopefully

Postovani,
samo sam dva dana pila po dvije tablete Primolut-Nor, jucer i danas. A vrlo je vjerovatno da sam u ranom stadiju trudnoce ( 3-5 ssedmica)
Test koji sam radila prije 4 dana bio je negativan, ali ja mu ne vjerujem. Zanima me, ukoliko sam trudna, da li ce mi te 4 tablete naskoditi?
Unaprijed zahvalna na odgovoru.
Pozdrav!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Tablete se ne primjenjuju u ranoj trudnoći. Ponovite test ili beta hcg iz krvi.

hopefully

Test je pozitivan, trudna jesam. Da li ce mi one 4 tablete koje sam popila uzrokovati spontani mozda za koji dan ??

Dejan Šakoronja, dr. med.

Neće naravno. Sretno dalje.

Iskra81

Hvala na odgovoru, postovani doktore!
Shvatam da je visok FSH i nizak AMH uvod u menopauzu sad
Ono sto me zanimalo je da li moze uzimanje samo gestagenskih preparata da dodatno pogorsa hormonski status ili ne utice na FSH i Estradiol?
Prethodno sam kao terapiju koristila Cyclo-progynovu, koja naravno ima i estrogensku komponentu, medjutim sa tim tabletama sam imala konstantan spotting.
Primolut-Nor mi rjesava problem medjukrvarenja, sto mi znaci, jer je vrlo neprijatno imati neki oblik krvarenja po pola mjeseca.

Ivo Balenović, dr. med.

Gestageni ne utječu na lučenje hormona i neće promijeniti vrijednosti FSH i estradiola.