Pulsiranje jajnika???

Postovani,

zadnju menstruaciju sam imala 23.10. i bila je normalna, međutim mene muci cudan osjecaj koji mi se javio zadnjih sedam dana. Naime, u predjelu lijevog jajnika veci dio dana osjecam lagano pucketanje, lupkanje, kao da mali baloncici pucaju, ne znam kako da opisem taj osjecaj, ali vjerovatno me razumijete. Prosle sedmice sam se malo nahladila na noge, pa mozda je to razlog. Malo sam trazila po internetu i to svi nazivaju PULSIRANJEM JAJNIKA, ali nisam sigurna da li je to moj slucaj i sta taj termin tacno oznacava.

Unaprijed hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, teško mi je objasniti ovu vašu senzaciju na jajnicima i pitanje je da li je stvar u janicima ili je možda izražena peristaltika( kretanje) crijeva, ili upala mjehura.
Od jajnika u obzir bi došla eventualna cistična tvorba na istome.