Rak jajnika-dijagnoza i liječenje

Ivanela

Poštovani,
mami su operacijom uklonjeni jajnici, maternica, a na patološku obradu poslan je i omentum dimenzija 38X16 cm. Dg.carcinoma papillare serosum ovarii bilateralis gradus II. Carcinoma metastaticum ad omenti.
Ginekolog onkolog dalje preporučio kemoterapiju. Ipak, mama ne želi na kemoterapije. Vaše mišljenje o odbijanju kemoterapija, iz vašeg iskustva postoji li još nešto u klasičnoj medicini kao opcija?
Unaprijed hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, jedina prava terapija nakon kirurškog zahvata i jedino djelotvorna je kemoterapija.
Dakle samo to ništa drugo. Primjenjuje se. Tzv. zlatni standard sa paklitakselom i cisplatinom.