Razlika između duphastona i utrogestana

belka

Poštovani, zanima me razlika između duphastona i utrogestana u njihovom načinu djelovanja i terapiji. Hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Jedan je didrogesteron a drugi je progesteron. Razlika je dakle u sastavu i u načinu prijeme kao i u doziranju.
Duphaston se uzima samo na usta a Utrogestan se može koristiti i lokalno u rodnicu.
U kratko to su glavne razlike. Isti se koriste u trudnoći, kod dismenoreja, kod disfunkcijskog krvarenja, neredovitih ciklusa i kod još mnogo drugih indikacija.