savjet - medazol tablete

passenger

Trebala bih savjet. Bila sam danas na ginekološkom pregledu, obavila papu i ginekolog je uzeo dodatni bris i odmah pogledao i napisao recept za medazol. rekao je da nije ništa strašno i da mu se javim nakon 10 dana kad prođe terapija da vidi jel sve ok. Sad sam se sjetila, skroz sam zaboravila ga pitat jer smijem imat normalno spolne odnose za vrijeme tih 10 dana? I nije mi jasno, čitam po internetu, uglavnom se taj medazol pije kod većih upala, trihomonasa ili ne znam čega, iscjedka, boli, a ja to nemam ništa?

Višnja Tadić, dr. med.

Za vrijeme uzimanja tj korištenja Medazol vaginaleta mogu se imati spolni odnosi, iako baš nisu preporučljivi.
Medazol se primjenjuje za infekcije koje ste naveli, ali i za manje nespecifične upale i upalne promjene.

onlygirl

Postovani,
Dijagnosticirana mi je Gardnerella vaginalis te je lijecnica propisala Medazol 400mg 2x1, 7 dana (partneru i meni) uz vaginalete Medazol.
No buduci da sam ih krenula prvi puta piti veceras, umjesto jedne tablete, ja sam zabunom popila dvije.
Zamolila bih Vas za savjet moze li zbog te 'udarne doze' doci do komplikacija u lijecenju?
Mogu li normalno nastaviti gore navedenu terapiju ?
Zahvaljujem!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana , ništa se neće dogoditi. Savjetujem dalje nastavak terapije prema propisanoj shemi uzimanja.

onlygirl

Poštovani,
molila bih Vas još jedan profesionalan savjet.
Naime, budući da pijem Medazol 400mg prema doziranju koje sam navela u prethodnom komentaru, a danas bih na prvi dan mjesečnice trebala početi piti Yaz (prelazim s Diana 35 na njih), trebam li koristiti dodatnu zaštitu ovaj mjesec iz razloga što još moram popiti 3 tablete Medazola (sutra mi je zadnji,7.dan upotrebe tog lijeka ) ?
Te budući da se Medazol vaginalete ne koriste tijekom mjesečnice, trebam li nastaviti s njima po završetku mjesečnice?
Zahvalna happy

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, završite terapiju nakon menstruacije.
Ne trebate koristiti dodatnu zaštitu.

secret number

Poštovani
kod ginekologa sam dobila Medazol tablete, Diflucan 7 tableta i Canesten 3..cula sam da se od Medazola dobiju gljivice i da su ova dva ljeka za njihovo sprjecavanje,no posto mi ljecenje Canestenom i Diflucanom traje 3-4 dana a Medazol cu piti 10 dana, zanima da li ipak poslije mogu dobit gljivice? ili sam ipak trebala ostaviti Canesten i Difulcan za kraj terapije?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prvo medazol a pred kraj terapije i antimikotike.

Melvin

Poštovani,
Dobila sam od doktora doksiciklin kapsule i medazol 500mg. vaginalete, zanima me dali se medazol koristi za vrijeme menstruacije?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Moj savjet je ne.