Spirala

mare23

Poštovani,

Imam spiralu skoro 3 godine i prošli mjesec sam bila u ginekolga na redovnom pregledu, pa sam pitala da li je trebam vaditi nakon 3 god. Obzirom da mi je drugi ginekolog stavio spiralu i rekao da je vadim za 3 godine, inače spirala je Coper-T, bakrena.
Ovaj novi ginekolog je rekao da je još ne trebam vaditi ukoliko ne idem na drugu trudnoću. Prilikom pregleda ustanovio je da ne vidi končić pa smo otišli da mi napravi UZV pri čemu je utvrdio da končića doista nema, ali da je spirala u redu. Rekao mi je da ću morati ići u bolnicu na vađenje spirale kiretom kad se odlučim da je izvadim. Moram priznati da ne znam ništa o tom zahvatu, a na doktoru sam vidjela da to nije bezbolan i lagan zahvat.
Sada sam malo u brizi što me čeka i kad da to napravim.
Zahvaljujem.

Miro Šimun Alebić, dr. med.

Poštovana,
obično končić IUD-a "zapne" u kanalu vrata maternice, ali ga se obično da "napipati" hvatačem i tako izbjeći kiretaža. Lakše?