spontani ili

mery1606

poštovani,

Trudna sam 5+5tjedana i odlučila sam da neću zadržati trudnoću.
Dogovorila sam termin za ab, koji je trebao biti jučer, no vec pri samom otvaranju maternice ja nisam mogla izdržati od bolova i odustala sam.
Doktorica je rekla da cu vjerovatno malo krvariti, ali da trudnoći nije ništa...
Međutim krvarenje je bilo malo obilnije i izletio je ugrušak od par centimetara iz mene, ali bez ikakvih bolova što je vjerovatno zbog voltaren injekcije koju sam dobila 2-3 sata prije nego je to izašlo. Krvarenje je iza toga stalo, jedino primjetim tragove na papiru... šta mislite jel to bio spontani?
imam zakazan pregled u ponedjeljak pa me također zanima jel dugo čekat do tad da provjerim o čemu se 100% radi, tj. jel mi može nešto dogoditi u ovih par dana?
unaprijed zahvaljujem,

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne mora biti da se radilo o spontanom pobačaju. Zašto zahvat ne radite u bolnici uz antibitsku zaštitu i intravenoznu anesteziju?
To je moje pitanje.

mery1606

zato što su me uvjeravali da mi niko neće dati opću anesteziju, osim u zg-u i ri.
Sad sam uspjela naći nekoga ko će mi u mom gradu napraviti pod općom i imam zakazano u ponedjeljak.
A šta se tice ugruška, ultrazvuk sam radila dan prije nego se to sve dogodilo,
plod je bio 0,529cm i nije bilo nikakvih hematoma il nešto,
jel mi možete objasniti šta bi moglo biti? dali da odem na pregled prije ponedjeljka?

hvala vam,

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne trebate na pregled prije ponedjeljka. Ne treba opća anestezija već kratkotrajna intravenozna anestezija.