Toxoplasma

Linaa

Poštovani,

možete li mi protumačiti nalaz toxmoplasme:

IMUNO-ENZIMNI TEST
Toxoplasma gondii ..... IgM...negativan
IgG..... 94 IU/ml

Ref. vrijednosti za IgG : < 4 IU/ml... negativan nalaz
>= 4 < 8 IU/ml.... ekvivokalan nalaz
>= 8 IU/ml.... pozitivan nalaz

Jasno mi je da je IgG pozitivan no budući da su ovako visoka antitijela znači li to da sam nedavno prebolila infekciju i jesu li potrebne dodatne pretrage da bi se utvrdilo kad je preboljena?

P.S.Trudna sam 11 tj.

Pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o svježoj infekciji. Savjetujte se sa infektologom.

pahuljica28

Poštovani! U 6. sam tjednu trudnoće. Upućena sam na mikrobiološke pretrage. Zanima me nalaz.

Toxoplasma gondi IgM - NEGATIVAN (-)
Toxoplasma gondi IgG - POZITIVAN (+) 26

Zanima me vaše mišljenje. Hvala unaprijed!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o akutnoj infekciji već ste tijekom života došli u doticaj s istom. Ne treba nikakva terapija.