trdnoća

ema

planiram drugu trudnoću,prva je prošla bez problema sasvim normalno. Sada imam problema oko začeća dr.kaže da nemam ovulaciju zbog čega neznam menstruacija mije neredovna. pila sam klomifen jedan mijesec pa ništa sada ću ponovo piti klomifen. molim vas objasnite mi jasnije kakve su to tablete klomifen i kolika je mogućnos pomoću klomifena da zatrudnim.

dr. Miro Šimun Alebić, spec.gin.

Poštovana,
klomifen tablete se koriste najčešće kao prvi izbog u terapiju anovulacijskih ciklusa ( ciklusa bez ovulacije). Bez ovulacije nema ni začeća. Postoje i tzv. klomifen rezistentni pacijenti koji ne reagiraju na klomifen pa im se mora pomoći drugim metodama stimulacije ovulacije.