Trebam pomoc.

evo mene

poštovani,
trudnica sam, 37+5, otvorena 4 cm, cerviksa više nema. jucer sam obavila pregled, ctg uredan i sada osjecam bebine pokrete stoga vjerujem da je sve u redu. ono sto me brine je smedji iscjedak koji sam primjetila sinoć i jutros. trebam li se javiti u rodilište zbog toga? to je znak početka poroda? ili da čekam trudove ili da pukne vodenjak? ovo mi je druga trudnoća. hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

To je od pregleda ili otvaranja ušća maternice.
Za sada ne morate. Pratite pokrete i kontrakcije ako ih bude.

Nikiii74748596

Postovani,danas ujutro sam isla vadit krv u svrhu redovitih pretraga zbog kon.pilula,no tada sam shvatila da sam na pocetku treceg reda djelatnih tableta tj das navecer cu uzet prvu djelatnu iz treceg reda.Da li bi tablete mogle utjecati na nalaze ili vadenje krvi na yazz i njegovu djelotvornost ? Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne mogu.

Ana001

Postovani,molim pomoc!
Oko 20:00 do 20:45 imala sam odnos, ali sam oko 20:30 popila tabletu.Nazalost oko 10 sati sam imala cudnu stolicu nisam bila sigurna da je proljev bas ali vodenkasta je bila te sam otisla do dezurne ljekarne i kupila novi blister. U uputama pise da popijem iz novog blistera sljedecu tabletu .Ja sam popila u 20:30 osmu tabletu,a onda oko 23:15 devetu tabletu iz tog novog blistera.
Da li sam ispravno postupila i dali sam zasticena s obizrom da sam imala odnos prije proljeva...Te kako nastavljam piti tablete iz kojeg blisetra i od koje tablete ?
i smijem li uzeti linex ?
Molim Vas da mi odgovorite na moja pitanja sto prije.Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Trebali ste uzeti samo jednu iz rezervnog blistera a danas se opet prebacite na stari blister gdje ste stali.
Možete uzimati linex.

Ana001

Uzela sam samo jednu iz rezervnog blistera onu sljedecu po redu sam uzela kako pise u uputama
ali me zanima da li sam zasticena s obzirom da sam imala spolni odnos prije proljeva ?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Zaštićena ste.

gestacija

Postovanje,trenutno sam trudna 9 nedjelja,moj suprug u periodu zaceca je endodontski lijecio korijen zuba,da li to moze imati neke stetne posljedice na dijete,,unaprijed hvala

medved85

POSTOVANI DOKTORE,IMAM VELIKI PROBLEM SA SEKRETOM.CETIRI MESECA U NAZAD NE PRESTAJE UZASNO SVRBI I PECE POGOTOVO POSLE ODNOSA.VAGINALETE NE POMAZU,RADILA SAM BRIS I SVE JE CISTO PA MI JE DOKTORKA REKLA DA ZA MENE NE POSTOJI TERAPIJA,DA JE TO JEDNOSTAVNO TAKO.DA LI VI IMATE NEKI SAVET.UNAPRED HVALA.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Gestacija, nema nikakve implikacije na plod.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Medved, savjetujem urinokulturu, briseve mokraćne cijevi i cerviklane briseve. Probajte antimikotske vaginalete i kremu izvana / npr Caneste/

medved85

CANESTEN SADA KORISTIM DA LI JE MOGUCE DA JE OD TABLETA JASMIN PIJEM IH OKO SEST MESECI ILI JE DO PARTNERA DA LI NESTO KOD NJEGA MOZE DA MI SMETA

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nije od pilula a od parnera vrlo moguće. Neka napravi briseve uretre i mikrobiološku analizu ejakulata.

natagaga

Postovani molim vas pomoc..znaci zadnji dan zadnje menstruacije 12.12 nisam imala odnose od 10 mj..nikakav kontakt s muskarcima..uvjek mi je mjesecnica bila tocno svako 28 dana medutim u zadnjih par mj se poremetilo.. jos nisam dobila.. zabrinuta sam..prije dvije god sam odstranila stitnu zlijezdu zbog hipertireoze i pijem letrox svako jutro imam 19 godina..dali to moze imati ikakve veze s ovako neurednim ciklusom?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dakako da ima veze sa štitnjačom i uzimanjem terapije.

olilivia96

Dobro veče. Danas sam slučajno progutala žvaku i odmah nakon toga sam morala da uzmem kontraceptivnu pilulu. Moje pitanje jeste da li
ta pilulu rastvorila u želucu, da li se nekako mogla uplesti u tu žvaku? Verovatno delujem paranoično ali mi trudnoća sada zaista ne treba... Hvala unapred.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
nemate razloga za brigu, pilula se resorbirala.