Trudnca i bakterije

koala77

U destom tjednu trudnoce sam, bila sam kod gine.uzti su obrisi još čekam na nalaze i Papu.Ipak propisano mi je već tada da uzimam Utrogestan vaginalete, Folicin i kremu Plimycol!Naravno i da se posavjetujem s nekim drugim ginekologom.Dakle saznala sam da imam gljivice koje treba sad liječiti.Da li to znači da i partner onda ima gljivice?I što bi on onda trebao učiniti?Za trudnoću sam saznala na istom tom ginekološkom pregledu.
Zanima me ako sam radila depilaciju s depil. kremom prije mjesec dana i ako sam imala pojavu crvenila da li je od nje mogla nastati takva infekcija, tj. pojava gljivica??Da li to ugrožava trudnoću?
I kako se onda liječe bakterije u trudnoći ako se ne smiju piti antibiotici?

Miro Šimun Alebić, dr. med.

postoji mogućnost da ste već Plimycol kremom izliječili gljivice, a partneru možete savjetovati kremu istog imena. Gljivice su prilično dobroćudne i ne izazivaju stanja koja bi bila razlogom takve uzbuđenosti kakvu osjećam u Vašem pitanju.