Trudnoca

kaca726

Postovani doktore,

Danas 12.06. sam imala nezasticen odnos sa partnerom sa ejakulacijom unutra.
Menstruaciju sam dobila 6.10. i traje mi 7 dana, danas mi je skoro i prestala.
Da li je ovo spadna u neplodne dane, da li postoji rizik za trudnocom, da li je potrebno popiti pilulu za da posle?
Molim vas za odgovor sto pre.
Menstruacije se su bile: 9.04, 8.05, 2.06, 17.07, 14.08, 09.09, 06.10.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, iako ste odnos imali u vrijeme neplodnih dana, savjetujem da za svaki slučaj popijete tabletu. Ne može se znati kada će nastupiti ovulacija.

HarryPotter21

Postovani doktore, imao sam spolni odnos bez zastite s curom u vrijeme plodnih dana i nisam siguran da sam izvadio na vrijeme i bojao sam se da sam malo svrsio u nju iako je i sperma bila po njenom trbuhu medutim strah je postojao i uzeli smo Escapelle tabletu koju je popila sat vremena nakon odnosa, menstruacija joj je uvijek bila redovna i nikad nije kasnila, evo proslo je 2 dana kako joj kasni,nije valjda trudna?? Takoder je imala 5 dana nakon odnosa blago krvarenje koje je trajalo dva dana..

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, tabletu je uzela na vrijeme, no tableta ipak nije 100% zaštita. Moguće je da tableta poremeti ciklus. Savjetujem da uradi test na trudnoću.

arctic_monkeys

Pozdrav,
radimo na djetetu. Utvrđene su mi redovite ovulacije pregledom, pa sad još do kraja godine imamo šansu da na taj način probamo, prije nego krenemo dalje na inseminaciju.
U subotu sam nakon brisanja vidjela malo bjelanjkaste sluzi (13 dan ciklusa). U nedjelju je te sluzi bilo puno i bila je jako rastezljiva (14 dan ciklusa). Pokrili smo oba dana. Proučavam billingsovu metodu, prema navedenom, kad bi trebala biti ovulacija? Trajanje ciklusa 28-29 dana.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ovulacija je oko 14. dana. U vrijeme ovulacije sluz je oblina, vodenasta i rastezljiva.

tonkyy98

Poštovani doktore! Pisala sam vam već ali ne mogu naći svoj post. Imam neredovite menstruacije oduvijek, već sam rodila jednom prije godinu i 9 mjeseci. Menstruacije mi znaju kasniti i po 3-4 mjeseca. Prije prve trudnoće sam išla kod doktora radila sam analizu hormona sve je bilo u redu samo sam imala malo policistične jajnike kako je rekao doktor i nisam uzimala ništa od terapije. Međutim, ja sam za 2 mjeseca bez problema ostala u drugom stanju bez obzira na neredovne cikluse. Zadnja mi je bila 25.09 i trajala 5 dana. Prije poroda su mi dosta bile bolne obilne i s ugruscima a poslije poroda nisu ni bolne ni obilne. 14.09.2021 sam imala spolni odnos sa ejakulacijom u rodnicu te sutra dan osjetila probadajucu bol u donjem djelu stomaka. Nakon 3 dana sam dobila krvarenje ali jako oskudno i trajalo je 3 dana. 2. I 3. dan je vise bilo kao roskasto prilikom brisanja papirom taj isti dan sam navecer ponovo imala spolni odnos sa ejakulacijom u rodnicu i sutra dan ponovo prilikom brisanja primjetila malo krvi al poslije vise nije bilo nista. I dalje sam spolno aktivna al krvarenja nema. Mene brine što već tjedan dana imam napete grudi i povećane. Imam laganu probadajuću bol u donjem djelu stomaka kao da ću svaki čas dobiti menstruaciju i osjećam ponekad blagu mučninu. Jutros sam radila test sa prvim jutarnjim urinom 12 dana nakon tog prvog odnosa sa ejakulacijom u rodnicu al je negativan. Što to može biti ako trudnoća nije. Hvala puno i izvinjavam se na dugom postu.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, moguće da se radi o simptomima pms-a ili je u pitanju hormonska neravnoteža. Savjetujem pregled i analizu hormona.