Trudnoća: da ili ne?

Drea48

Ja se izvinjavam ako ova tema već postoji, ali stvarno nisam znala kako da je nađem.
Poštovani doktore, htela bih da Vas pitam da li postoji mogućnost da sam trudna? Imala sam menstruaciju 18.04. i trajala je 5 dana, posle toga dobila sam 24.05. takođe je trajala pet dana. Inače mi mens uopšte nisu redovne. Desi se da nemam dva meseca, pa da dobijem trećeg i tako. Uglavnom, imam 18 godina i u petak sam spavala sa dečkom, prvo sa, a posle bez zaštite, s tim da ni jednom nije svršio ni u mene a ni van. Pre toga smo par puta pokušavali da spavamo, ali nikada ne bi išli do kraja. I sada u petak kada smo pokušali, malo mi je išla krv, bukvalno jako jako malo, mislim da mi čak nije skroz ni probio.. Ali evo već par dana me boli donji deo stomaka i krsta, kao kada bih trebala da dobijem i sada me jako muči da li postoji mogućnost da sam ostala u drugom stanju i da li ima potrebe da radim test?
Hvala Vam unapred

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom ne bi se trebalo raditi o trudnoći. No s obzirom na neredovitost ciklusa sugeriram test.