Trudnoća ili ne

vila83

Pozdrav.
Mene interesira jedna stvar. Imala sam zadnju menstruaciju 25.10. Ciklus mije 32-34 dan. Imam kasne ovulacije.

Znam točno kada sam zanijela 2 ili 3 dana prije mentruacije koja je trebala doć 26.11. Radila sam 3 testa sva tri su pokazala pozitivno. Zadnji je bio digitalni koji mi je pokazao plus i ispod njega 1-2.
Išla sam ginekologu koji je rekao da mi nemože ništa vidit po pitanju ultrazvuka jer mi je zadebljana sluznica maternice.

Vadila sam betu na prvoj mi je bilo 123,7, a nakon 24 sata je bilo 208

On kaže da to nije uredna beta. Neznam više šta da radim. Jesam li trudna ili nisam. A drugi ginekolog mi kaže da je to još pre rano za išta vidit.

Molim vas vaše mišljenje.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dobro vam je odgovorio. Beta HCG se udvostručuje za 31 sat. Da bi se trudnoća vidjela u maternici beta hcg mora biti oko 1000.
Dakle strpljenja malo, radite beta hcg za dva dana i ponovite UZV za 5 dana.

vila83

hvala na odgovoru.

još me interesira dali postoji mogučnost da trudnoća nije uredu? da je rizična ili van materična ili je još rano govoriti o tomu.

Moj ginekolog je mene isprepadao pa više neznam na čemu sam. Svako govori drugačije.

lana30

Dali se beta uredno podigla (sa 123.7-208) nakon dva dana ili nije?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vila nažalost postoji šansa da nije u redu i da je vanmaternična.
Radite dalje beta hcg i idite na kontrolne uzv-e.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Lana koliko je vremena prošlo od sva vađenja krvi? Dan ili dva? Ako je dva dana razmak onda je druga vrijednost bete preniska.