Trudnoca usled infekcije

Confundida

Doktore,

Poslednju menstruaciju imala sam 03.09.2016. U medjuvremenu bila sam kod ginekologa koji mi je konsatovao da imam neku infekciju "hyperemia vagine sa edemom".Stavljala sam neke vaginalete, ali se simptomi nisu otklonilli, svrab, peckanje... U periodu pre nego da zapocnem terapiju imala sam odnose bez zastite ali sa apstinencijom. Danas je 04.10. i menstruacija mi kasni jedan dan, a imam neke od simptoma trudnoce, cesto mokrenje, manji grcevi, smedji sekret. Da li je moguce da sam trudna, ili je pak sve ovo prouyrokovano tom infekcijom? Buduci da ne znam koji su tacni datumi kada sam imala odnose, neka bude da su za vreme plodnih dana.
Hvala unapred,
Srdacan pozdrav.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne znam. Napravite test na trudnoću.

Confundida

Da li mi makar mozete reci sta je "hyperemia vagine sa edemom"?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Laički da vam bude lakše; hiperemija je crvenilo rodnice s edemom. Posljedica je upale u rodnici.