TSH i beta HCG - 6 tjedan trudnoće

Haribo007

Poštovani,

trudna sam prvi puta nakon godinu dana pokušaja.
Trenutno sam u 6tjednu trudnoće.
Molim Vas za informaciju je li ovo uredan nalaz beta HCG (i dupliranje)?

(25.08.) - 5tj2dana: 3 377
(01.09.) - 6tj,2dana: 14 142

Na posljednjem uzv od prošlog tjedna (5tj, 3 dana) bila je vidljiva gestacijska vrećica i žumanjčana vreća.
Također, prema nalazu od jučer (1.9.2022.) TSH mi iznosi 3.54 - je li to vrijednost na koju bi trebalo promišljati o uvođenju terapije za štitnjaču, ili?
Napominjem kako mi je vrijednost štitnjače oduvijek oko 3,5, no s obzirom da bi trebale biti niže za trudnice trebam li brinuti?

Unaprijed hvala na odgovoru!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, radi se o urednom porastu beta hcg-a. Kod tih vrijednosti TSH u trudnoći preporuča se uvođenje niskih doza euthyroxa.