Tumačenje nalaza

virensa

Pozdrav,
Ispričavam se ako je tema već pokrenuta ali ima preko 400 stranica i stvarno mi je hitan vaš odgovor ..
Trudnica sam,u 10.tj, nalazi za Toxo su sljedeći, ELISA test:
Toxo IgG pozitivan 280
Toxo IgM negativan
nemam referentne vrijednosti..

Molim za info dali su rezultati zabrinjavajući ili s obzirom da je IgM negativan znači da je preboljena infenkcija,
Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nema razloga za brigu. Nalaz govori da ste nekada bili izloženi toksoplazmi, kao i većina ljudi.

minicamini

Pozdrav doktore, trudna sam 29+6 i danas sam imala redovnu kontrolu. Mere bebe su:
Bpd:78mm
Hc:280mm
Fl:58mm
Ac:230mm
Doktor je rekao da je sve u redu i da dodjem za 4 nedelje. Medjutim, kada sam stigla kuci videh na papiru da AC mera odgovara 27+3 i uplasila sam se zato sto kasni toliko. Da li je zabrinjavajuce sto obim stomaka kasni? Ima li potrebe da se brinem?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nema razloga za brigu. Sve je to unutar fizioloških odstupanja koja prema kraju trudnoće postaju sve veća. Normalna porođajna težina je od 2500 grama do 4000 grama. Ima mršavijih i debljih beba.

elena1990

Poštovani doktore, cijenila bih još jedno mišljenje, premda sam bila na pregledu kod ginekologa zbog krvarenja koje se javilo 14. dan ciklusa, kada mi je on rekao da je ovulacijsko, međutim sada je 37. dan ciklusa i ja još uvijek nisam dobila menstruaciju. (Odnose nisam imala)

Abdominalni ultrazvuk rađen 16.dana ciklusa glasi: uterus 61x28 mm, Endometrium 10 mm, cavum prazan, desni ovarium 35x31 mm, lijevi ovarium 29x24 mm, oba ovariuma su policistični, douglas slobodan.

Pošto krvarenje vjerovatno nije bilo ovulacijsko, budući da menstruacije još uvijek nema, što još može biti uzrok krvarenja neposredno nakon menstruacije? Odnose nisam nikada imala, posljednji rizični kontakt je bio dva mjeseca prije ovog ultrazvuka, pretpostavljam da bi se nešto već vidjelo tada, da je kojim slučajem tim putem došlo do potencijalne trudnoće, a također, imala sam dvije relativno uobičajene menstruacije nakon toga. Ipak te misli o trudnoći teško izlaze iz glave..
U prilogu je i slika ultrazvučnog nalaza, doktor mi ništa nije kazao osim da su jajnici policistični, pa bi mi dosta značilo i Vaše mišljenje. https://ibb.co/hz48Nx

Unaprijed mnogo zahvaljujem.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, o trudnoći se sigurno ne radi. Krvarenje nije bilo ovulacijsko jer nije nastupila menstruacija. Ona dolazi uvijek 14 dana nakon ovulacije. Budući da se radi o policističnim jajnicima vjerojatno je u pitanju hormonska neravnoteža. Preporučam da učinite hormonsku analizu.

Ichbin

Postovani
Ako biste mi mogli protumaciti nalaz pape, meni dosta toga tu nije jasno, a moj doktor nije narucito rjecit.
Zadovoljava za interpretaciju
Prekriven leukocitima, razvucen u vise nivoa, tehnicki losiji kraj.
Negativno na intraepitelnu ili invazivnu leziju
Migkroorganizmi: mijesana flora, drugo (le)
Reaktivne promjene na celijema zdruzene s: upalom, cerviatis, hiperkeratoza.
Da napomenem da sam noc prije pape imala zasticene odnose. Jedan nalaz do sada je pokazivao promjene povezane s hpv koji sam radila pocetkom prosle godine. Je li potrenan perzeevativ kod ovakvih nalaza? 5 godina imam partnera i od nedavno sam na kontracepcijskim.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nalaz je uredan. Reaktivne promjene povezane s upalom znači da je nekada bila upala koja je prošla. Rodnica nije sterilna i to je normalna reakcija stanica na bakterije koje tamo žive.