Tumačenje rezultata kombiniranog probira

Dejan Šakoronja, dr. med.

Triple i double test su statistički testovi i predstavljaju rizik za nešto. Amniocenteza je egzaktna metoda kojom se određuje da li je kariogram fetusa uredan ili nije.

Fanna

poštovani doktore,
molim Vas mišljenje o sljedećim rezultatima nalaza:
dob: 31,8
težina: 67 kg
sl.beta-hCG 51 ng/ml 1.43 Korig.MoM
PAPP-A : 2.9 mlU/mL 1.09 MoM
UZV podaci
CRL : 57 mm
Gestacijska dob prema CRL 12+1,na dan vađenja krvi 12+2
Nuhalni nabor 1.20 mm 0.80 MoM
Kvalificiranost za mjerenje NT NE

Rizici na dan vadjenja krvi
T21 (Biokem.rizik +NT) 1: 8212 rizik manji od graničnog
Biokemijski test 1:1603 rizik manji od graničnog
Dobni rizik 1: 497
Rizik za trisomiju 13/18 + NT <1:10000 rizik manji od graničnog

hvala mnogo unaprijed

Dejan Šakoronja, dr. med.

Uredan niskorizičan test.

beeze_lj

Molim Vas, mozete li mi protumaciti nalaz biohemijskih i UZ markera i skrininga?
34 godine
Gastaciona dob na dan skrininga 12 sedmica i 6 dana
Free BhCG 121mlU/ml:3,98 MoM
PAPP-A 7231mlU/l :2,34 MoM
NT 2,62 mm ( CRL od 62 mm) : 1,64 Mom T21 rizik 1:116
Vrednost markera korigovana, tezina (64 kg)
Rizik Daunovog sindroma 1:44 izracunat kao rizik na dan skrininga.Preporucuju se dodatne pretrage.
Rizik od pojave Daunovog sindroma na osnovu starosti majke je 1:269
Rizik Edwards i Patau sindroma je 1:91093 izracunat kao rizik na dan skrininga. Nizak rizik.
Hvala unaprijed !

Dejan Šakoronja, dr. med.

Preporuka je da napravite amniocentezu.

pocaloca

Poštovani,

Molim vas za tumačenje rezultata ranog kombiniranog probira:

Gestacijska dob prema CRL 74 mm, 13 + 5 , na dan 19.1.2015.
Gestacijska dob 13 + 6 na datum vađenja krvi: 20.1.2015. Fetus 1 .
Rizici na dan vađenja krvi:
Free ßhCG 27,81 mIU/ml 20.1.2015. : 1,1 MoM.
PAPP-A 3952 mIU/l 20.1.2015. : 0,94 MoM.
NT 3,2 mm ( CRL 74 mm ) : 1,75 MoM.
Težina:68 Kg
Rizik za sindrom Down; 1 : 454 rizik manji od graničnog. Dobni rizik 1: 568 .
Rizik za sindrom Edwards i Patau; 1 : 16284 rizik manji od graničnog.
Biokemijski rizik za sindrom Down; 1:1735, rizik manji od graničnog.

Nalaz se čini uredan, međutim mislite li da je zbog zadebljanog nhualnog nabora potrebno raditi amniocentezu? Koliko je zadebljanje od 3,2 mm problematično?

Hvala unaprijed!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Da trebala bi amniocenteza. Granična vrijednost je 2,5mm.

matejj

Postovanje
Culi smo da postoji neka druga novija metoda umjesto amniocenteze koja se radi preko uzorka krvi pa nas zanima da li postoji i kakvo je vase misljenje

Dejan Šakoronja, dr. med.

Postoje nifty i harmony test. Ukratko iz vaše krvi izoliraju se stanice fetusa i napravi kariogram. Prednost je da su neinvazivnei brzo su gotovoe a mane su cijena ; oko 5.000 kuna na više. Svakako ako imate sredstava napravite to.

Saznajte više na:
- http://www.niftytest.si/hr/za-trudnice/
- http://www.ariosadx.com/

plava7777

Gestacijska dob prema CRL 73,5 mm, 13 + 5 , na dan 22.1.2015.
Gestacijska dob 13 + 5 na datum vađenja krvi: 22.1.2015. Fetus 1 .
Rizici na dan vađenja krvi:
Free ßhCG 65,53 mIU/ml 22.1.2015. : 2,79 MoM.
PAPP-A 1637 mIU/l 22.1.2015. : 0,48 MoM.
NT 1,1 mm ( CRL 73,5 mm ) : 0,6 MoM.
Liječnik: dr. Ana Bašić .
, Težina:77 Kg
Rizik za sindrom Down; 1 : 295 rizik manji od graničnog. Dobni rizik 1: 436 .
Rizik za sindrom Edwards i Patau; 1 : 45109 rizik manji od graničnog.
Biokemijski rizik za sindrom Down; 1: 48 rizik veći od graničnog.

molim mišljenje

plava7777

31g. zaboravila sam napisati

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne obazirite se na biokemijski rizik. Ne treba amniocenteza.

plava7777

moja gin. mi je rekla da nalaz nije baš dobar i da bi trebala ići raditi aminec. zbog biokemijskog rezultata.
sad više ni sama neznam šta da radim.dijete je začeto umjetnom opldnjom.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ja mislim da ne bi trebali. Kažem ne obazirite se na biokemijski rizik. Ako ste pri novcu napravite niffty ili harmony test.

jelenica078

Poštovani,.

imam 36 godina i 7 mjeseci.
Nalaz triple testa je
biokemijski rizik T21: 1:129
DOBNI RIZIK: 1:269
RIZIK ZA ntd <1:10000

KOCENTRACIJE SERUMSKIH BILJEGA
AFP 19,3 iu/ml- MoM-0,57
HCG 23,2 iu/ML, 1,14 MoM
nE3 1,98 nmol/l, 0,64 MoM

molim vas mišljenje!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Uredan niskorizičan test.

jelenica078

Poštovani,

još jedno pitanje.

ali zabrinuta sam zbog niskog biokemijskog rizika T21 KOJI IZNOSI 1:129

Dejan Šakoronja, dr. med.

Povišen rizik za sindom Down. Savjetujem amniocentezu ili ako ste financijski u mogućnosti Harmony test ili Niffty test.

mitanova

Napokon nakon 3 duuuga tjedna stigao .........uredan nalaz....stiže curkaaaaaa!!!!!
Sretno ostalima!!

Pozz

Dejan Šakoronja, dr. med.

Odlično. LP.

Nazad
1 ... 6 7 8 9 10 11 ... 46
Naprijed