Vag.kandida

Kathrina

Molim vas za pomoc,muku mucim s vaginalnim gljivicama vec dvije godine,probala sve moguce vaginalete i vrati se za mjesec dana,suprug odnah od mene dombi al se i on lijeci canesten krememom,nekad cak dok ja nemam svrbez i kandidu on svejedno ima svrbez i obicno crvene tockice,a sad zadnji odnos sto sni imali,prije odnosa ni ja ni on nismo imali svrbez i gljivice,a nakon odnosa kod oba dvoje odmah poceli simptomi gljivica,ugavnom vise neznam sta uraditi,ginekolog mi kaze da mi moze prepisati jedino terspiju,tj.vaginaletemi k,sta uraditi,nolim vas da mi pomognete?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, pokušajte peroralnom terapijom antimikoticima (Diflucan) i probioticima koji reguliraju vaginalnu mikrofloru (Lactogyn). Preporučam da učinite laboratorijsku analizu šećera u krvi i cervikalne briseve.