visina fundusa

mokiela123

Poštovani,

trudna sam 24+6 (Ovo je treća trudnoća.)
Na zadnjem pregledu doktor je izmjerio visinu fundusa na 23 2/p, napravio ultrazvuk: BPD= 66,7 ; Fl=44,7 (23+2): OA= 23+5, FP+VAT.
Kontrola za 4 tjedna.
Na pregledu prije 4 tjedna tjedan trudnoće je bio 21+1, visina fundusa 21 1/p, UZV: BPD=51; Fl=21 tj. OA=21tj, FP+VAT.
Molim Vas, recite mi je li nalaz uredan i mora li visina fundusa odgovarati tjednu trudnoće. U prethodne dvije trudnoće visina je uvijek odgovarala tjednima trudnoće.
Jesu li odstupanja i visine fundusa i UZV mjera bebe razlog za brigu i pokazatelj zastoja u razvoju?

Hvala na odgovoru!

Dejan Šakoronja, dr. med.

UZV mjere su za trajanje trudnoće. Vjerovatno je krivo upisao. Sa 24 tjedna visina fundusa je P ili 1/P.