Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Pubertet u dječaka

matjazp

Poštovani, kolika je po vašem iskustvu dobra metoda khamis roche za predikciju visine?

Pozdrav, Matjaž

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Ovom metodom se može procijeniti krajnja visina za djecu između 4 i 17 godina. Utjecaj nasljeđa na rast je oko 70% dok je utjecaj okolišnih čimbenika (prehrana, bolesti) oko 30 %. Procjenjuje se da pogreška izračuna u dječaka može iznositi oko 5 cm a u djevojčica oko 4 cm.

elmajor

pozdrav,imam 12,5 godina u veljaci punim 13..penis mi je velicine 5 cm u normalnom stanju i oko 9 cm u erekciji...nisam siguran dal sam u pubertetu al imam okolo dosta dlaka....zanima me dal ce penis porast mastrubiranjem ili to raste utjecajem puberteta..i ima li moje slabije navlacenje kozice(neide onako normalno glatko,jer sam nedavno poceo mastrubirat)kakog utjecaja,jer mislim kako sto vise budem mastrubiro da ce kozica ic lakse i glade.

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Masturbiranje neće povećati spolovilo. Vjerojatno si tek na početku puberteta i za očekivati je da će željene promjene (porast) tek nastupiti. Ako te smeta tijesna kožica javi se liječniku koji će procijeniti treba li štogod dodatno činiti, u međuvremenu održavaj kožicu elastičnom mažući je Bepanthen kremom.

prugoveckii

Poštovani! Imam 13 i pol godina. Visok sam 152 i težak sam 45 kg.Imam li izgleda da izrastem do metar 80? Tata mi ima metar 80 i nesto, a mama metar i 60 nešto.

Hvala unaprijed!

cemara

Poštovani ! Imam problem sa kilazom,nisam debeo nego mrsav. Imam 14 godina ,ali samo 36 kilograma. Mislim da to veoma utjece na moj pubertet jer se ne pojavljuju nikakvi znaci( ne rastu dlacice,nemam ejakulaciju itd) Molim vas da mi nesto predlozite jer sam veoma nervozan po ovom pitanju. Unapred hvala !

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Prugovecki: trebale bi se Tvoje zelje ispuniti, vrlo, vrlo vjerojatno.
Cemara: odgovorio sam na drugom postu gdje si postavio isto pitanje (javi se liječniku zbog pothranjenosti)

leka99

Dobar dan
Imam 14 godina napunio u avgustu. Moji vrsnjaci su usli u pubertet(ne bas svi).
Visok sam 162cm i imam oko 50-tak kila. Otac mi je visok skoro 2m a majka je malo visa od mene. Penis u erekciji mi je oko10cm dok se moji vrsnjaci hvale po 18cm stidne dlacice su mi mnogo vece nego na pocetku leta ali su i dalje male. Dlaka na butinama nemam ali imam na potkolenici. Bole me bradavice kao da ima malog zrna u njima. Smetaju mi zbog treninga. Treniram borilacki sport pa me zaboli ako me neko slucajno zakaci. Takodje ispod pazuha su mi malo dlacice krenule. Ne osecam promene u glasu. Kad svrsim izadju mi nekoliko kapljica bele tecnosti.
Zanima me kada cu da izrastem i da li su ovo znaci pubertera?

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Sve što opisuješ govori o početku hormonskih promjena u pubertetu. Malo strpljenja pa će sve krenuti željenim putem.

NAX

Imam 14 god visok sam 175 cm i tezak 55kg dobio sam spermu i imam skroz malo dlacica oko penisa nemam dlacica na nogama niti ispod pazuha? Da li je sve u redu i da li sam usao u pubertet ?

ivee:D

Koje vježbe preporučujete za izgradnju trbušnih mišića, koliko vremenski na dan,da je učinkovito u kratkom roku, ne bavim se nikakvim sportovima visina 166cm,a težina 49kg.Hvala unaprijed.

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Nax, pubertet je tek počeo, strpljenja malo..

Idee: odeš u teretanu i kineziolog ti napravi program prema tvojim fizičkim karakteristikama i željama. Na doktorskom portalu to neće ići..

Dadovz

Imam 14 godina i imam dosta dlacica oko penisa i ispod pazuha i mislim da polako ulazim u pubertet...tokom mastrubiranja izlazi mi prozirna i ljepljiva masa...neznam dal je to sperma jer sam cuo da je sperma inace bijela...mozete malo objasniti to...?

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Za vrijeme spolnog uzbuđenja iz mokraćovoda izlazi prozirna tekućina koju izlučuju žlijezde koje su smještene uz nju. Sperma izlazi kod svršavanja a i ona može biti bijela i gusta ili prozirna i vodenija.

covac123

Poštovani,
Imam 16 godina, visok 180cm, te 77kg težak. Već mjesec dana mi se javlja bol samo u desnoj bradavici na prsima. Kada stojim ili hodam ništa me ne boli jedino kada malo pritisnem bradavicu osjetim bol, ali kada isto tako pritisnem lijevu bradavicu ništa me ne boli. Evo baš danas sam malo detaljnije pregledo desnu bradavicu i osjetio malu kvržicu, kada se gleda izvana nevidi se nikakva deformacija niti izbočenje... Neznam što da radim, dajte mi savjet.
Hvala.

Šibenik

bok imam jedno pitanje.
Imam 17 godina i penis mi je u erekciji 24 cm, da li je normalno??

jer gedam sve kolege iz razreda i nikome nije ništa poveći...

Snowman

Bok! Imam jedno pitanje za Vas. Imam 17 godina, na kožici testisa imam neke bijele prištiće poput onih, neznam kako da se drugačije izrazim, masnih prištića koji se pojavljuju na licu za vrijeme puberteta. Jedan od tih prištića na testisima je u zadnjih par dana porastao i pocrvenio. Je li to normalna pojava u vrijeme puberteta ili bih trebao imati kakvih briga? Neznam da li sam u nekom kasnom pubertetu, ali nemam brade niti sam dosad imao potreba da se brijem, niti imam kakvih dlaka na prsima. To je čisto tako informativno. Hvala Vam.
Lijep pozdrav.

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Covac: najvjerojatnije je riječ o žljezdanom tkivu dojke koje se zbog hormonskih promjena malo povećalo i boli na dodir. Stavljaj oblog od vode sobne temperature navečer.
Šibenik: vjerojatno očekuješ pohvalu i divljenje; što se tiče podataka o svom tijelu sve je u granicama normale.
Snowman: vjerojatno su se upalile lojnice na koži mošnji, što može biti potaknuto pubertetskim promjenama u izlučivanju hormona. Sve drugo je normalno. Ako imaš osjećaj peckanja i boli javi se liječniku.

ispitivac

Zdravo, imam 14,5 godina visok sam 162 i tezak 56 kila. Ispod pazuha mi dlake nisu krenule jos, a u predelu polnog organa ih je vrlo malo, penis mi je u erekciji 9cm, nema nikakvih znakova puberteta za godinu dana sam narastao samo 4 cm, zanima me kada ce vise da se pocnu desavati fizicke promene na mom telu. Sperma mi izlazi po kap dve i providna je. Molim vas za brz odgovor ovo me vec duze vreme muci.

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Već sam odgovorio na drugom postu - najvjerojatnije za godinu dana.

Nazad
1 ... 10 11 12 13 14 15 ... 34
Naprijed