Kontracepcija

Da li postoji mogucnost trudnoce`?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vjerovatno nije bila. Ima učinka ali manje, jer glavni mehanizam joj je odgađanje ovulacije.

mika129

Postovani, vec sam vam postavila pitanje ali sada imam jos nesto pa moram da se nadovezem. Prekopiracu ga ovde da mozete da vidite o cemu se radi (Postovani,
da li postoji mogucnost trudnoce u sledecoj situaciji? Poslednja menstruacija mi je trajala od 20.9. do 26.9. a pre nje od 21.8. do 27.8. i 24.7. do 31.7. Naime, 1.10. sam dirala deckov polni organ preko odece, dakle bili smo skroz obuceni oboje, medjutim osetila sam da mu je bilo mokro tu na pantalonama. Malo nakon toga smo otisli svojim kucama i trebalo mi je oko 15 minuta do kuce. Da li postoji mogucnost da je sperma prosla kroz pantalone i da se zadrzala na mojoj ruci za to vreme? Nakon sto sam dosla kuci htela sam mokriti ali sam pre toga uzela toalet papir i obrisala vaginu koja je bila vlazna i pritom sam trljala preko papira. Tek nakon toga sam se setila mogucnosti zadrzavanja spermatozoida na mojoj ruci. Da li su eventualno spermatozoidi mogli preci sa moje ruke (ako su se zadrzali) do vagine? Dan posle toga pa narednih nedelju dana sam osecala jake bolove u predelu desnog jajnika a povremeno i levog i probadanja u predelu vagine. Poslednjih par dana mi se javljala mucnina ujutru i uvece i sve me to jako brine i ne mogu da prestanem da razmiljam o tome. Da li treba da se brinem? Postoji li mogucnost za trudnocu?
Jako me zabrinjavaju ti simptomi (inace nikada nisam imala seksualni odnos, nevina sam)
Unapred hvala na odgovoru, uzdam se u vasu ljubaznost (pod velikim sam stresom zbog svega navedenog i bilo bi mi lakse da mi kazete sta mislite) Pozdrav)

Iako ste mi rekli da ne postoji nikakva sansa za trudnocu brinuli su me ti gore navedeni simptomi, ali onda sam dobila menstruaciju 21.10. kada je i očekivano. Međtim, krvarenje je dosta slabo s obzirom da uvek imam jako obilne menstruacije. Pritom uvek imam ogromne ugruške krvi ali tek nakon cetvrtog ili petog dana, a ovog puta to nije slucaj vec od prog dana slabije krvari a kada mokrim pa se obrisem postoje mali ugrusci. Krvi na ulosku ima jako malo ili je i nema osim na papiru kad se obrisem. Tek danas ide malo vise. Da li se radi o pravoj menstruaciji? Pritom imam bolove kao i inače u menstruaciji. Ako mozete odgovorite mi sto pre jako se brinem da se mozda radi o laznoj.

mika129

Molim vas za odgovor, da li ima razloga da se brinem ili ne?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne postoji šansa za trudnoćom. Imate menstruaciju: neki put ista oscilira u izgledu i trajanju no kod vas šansa za trudnoćom ne postoji.

Niksiiii

Jel moguce zarudnjeti u neplodnim danima??

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako su dosita neplodni dani onda nije moguća.

Trek

Pozdrav, djevojka i ja smo imali odnos prstima i peting za vrijeme kojeg sam ja imao gace a ona bila gola. Ja nisam ejakuliorao, ali me zanima jesam li joj mogao prenijeti predejakulat ili sluz prstima u vaginu. Ona je bila u plodnim danima a gace mokre od te sluzi ili predejakulata. Poslije toga je imala dvije menstruacije, ali joj ova kasni 10 dana. Vjerujem da su sanse male ali me zanima postoje li? Vec me je dosta strah. Hvala na odgovoru i pozdrav2

Dejan Šakoronja, dr. med.

Trudnoća nije moguća.

tell_me

Postovani,

Zadnju menstruaciju imala sam od 21. do 26.10. Ciklusi su mi uredni i tocni, s eventualno par dana razlike. Imala sam spolni odnos s deckom na zadnji dan menstruacije, dakle 26.10., dan nakon toga i opet 2 dana nakon. Koristili smo kondom svaki put, on nikada ne svrsi dok je u meni nego ga izvadi i onda svrsi. Dakle koristimo kondom i prekinuti snosaj zajedno; i uvijek provjeravamo je li kondom citav. Tako da je sto se toga tice bilo sve pod kontrolom. Zabrinuo me smedi trag na gacicama 10ak dana nakon spolnog odnosa, kada sam se probudila. Iako, po mirisu mislim da to nije miris krvi, prije mislim da mi je pobjeglo tijekom noci malo vodenaste stolice jer imam problema s probavom i plinovima. Stalno si umisljam da bi to ipak mogla biti krv. Jucer sam trebala dobiti menstruaciju ali nisam. Bojim se trudnoce i pod velikim sam stresom zbog toga. Imam li razloga za strah?
Zahvaljujem na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom mislim da bi uskoro trebali dobiti menstruaciju.

Vila2233

Postovani, prije otprilike mjesec dana stupila sam u odnose sa deckom.. Svaki put smo koristili zastitu tj. kondom + prekinuti snosaj, znaci momak nije svrsio u mene.. Kondome smo svaki put provjerili i nijednom nije pukao...Problem je sto meni kasni vec 16 dana , a nakon 10 dana kasnjenja uradila sam test na prvi jutarnji urin i bio je negativan.. Narucila sam se kod ginekologa ali tek sljedece sedmice.
Zanima me da li Vi mislite da ipak postoji mogucnost trudnoce ili moze biti nesto drugo u pitanju ?
Hvala puno!

Tina18

Poštovani!

Menstruacija mi kasni već 5 dana. Imala sam spolni odnos s dečkom na dan kad sam trebala dobiti menstruaciju i tjedan dana prije. U oba slučaja smo koristili kondom i nije svršio u mene...postoji li ikakva šansa da sam trudna s obzirom da mi nikad ne kasni..?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vila ne radi se o trudnoći. O uzrocima izostanka pročitajte u prijašnjim postevima.,

Dejan Šakoronja, dr. med.

Tina prema opisanom ne radi se o trudnoći.

Nivana

Poštovani doktore.. Ovako zanima me posto sam menstruaciju imala od 8-12.10, odnose smo imali zadnji dan menstruacije, dan poslje i zatim svaki drugi dan tog mjeseca, zatim mi je menstruacija kasnila jedan dan i ja sam test na trudnoću radila na dan kad sam trebala dobiti, sto mi je test pokazao negativnim., i dobila sam menstruaciju sljedeći dan, ali ta menstruacija nije bila menstruacijom kakvu inače imam,,.. Sve sam curila po par kapi ( najviše kad bih išla na wc i poslje brisanja. Na dan ne bih bio jedan dnevni pošteno napunjen( ma zamazano ssamo) zatim je ta menstruacija trajala od 11-15.11. Sad da li je moguće da sam mozda test prerano radila??

Dejan Šakoronja, dr. med.

Možete ga ponoviti no mislim da se ne radi o trudnoći.

Ivan121

Zanima me postoji li mogucnost trudnoce ako smo ja i cura imali odnos u plodnim danima iako nisam svrsio u nju jer je bilo odmah nakon nekoliko minuta od prvog odnosa..hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako sam vas dobro razumio imali ste opetovani odnos. Ako je tako, trudnoća je moguća no vjerovatnost je mala.

Ivan121

Je hvala vam dobro ste me razumili..jer je bilo odmah drugi put nakon nekoliko minuta pa me strah jer ostane uvik jer je bija spolni odnos brz zastite..hvala puno

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.