Kontracepcija

Da li postoji mogucnost trudnoce`?

anapass

Pozdrav. Pijem yaz pilule, na trecoj sam kutiji. Na prosloj kutiji sam.dobila mens na trecoj placebo tableti koju sam zaboravila popiti. Sutradan sam popila cetvrtu placebo tabletu i onda iduci dan u 11 ujutro pocela s novom kutijom. Taj dan odnosno navecer sam.imala nezasticen odnos s deckom a ujutro sam isto u 11 popila drugu rozu pilulu. Strahujem od trudnoce jer sam propustila tu jednu placebo, cijeli dan imam mucininu pa sam umislila da sam trudna molim vas za odgovor da li postoji sansa da sam trudna?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne brinite. Placebo tablete možete i izostavit svaki mjesec. Neće doći do trudnoće.

dora_s

postovani doktore! Ja sam prestala sa uzimanjem kontracepcijskih pilula prije vise od 2 mjeseca,
I ciklus mi se normalizirao, zadnja mjesecnica je bila 8.6 i imala sam odnos s deckom noc s 12.6 na 13.6 , taman mi je 12 og prestala mjesecnica, i sad me zanima da li postoji ikakva mogucnost trudnoce, imali smo nezaštićen odnos s prekinutim snosajem , a ciklus mi traje oko 28,29 dana , i osjecam lagano probadanje u jajnicima zadnjih par sati...
Hvala happy

Dejan Šakoronja, dr. med.

ŠAnsa je mala. Neplodni su dani i nije bilo ejakulacije.

skolica95

htio sam samo da pitam koliko spermiji mogu zivjeti nakon ejakulacije .. i da pitam jel postoji neka opasnost ako je bilo sperme na jednom dijelu tijela koji sam obrisao papirom i oprao samo hladnom vodom a poslije je bilo dodira sa vaginom djevojke

Dejan Šakoronja, dr. med.

Šansa postoji. Dopustite drugima da postavljaju pitanja.
Vi se educirajte pa se javite kroz neko vrijeme.

jo098

dan pijem yaz vec 4 god naime sinoc sam imala odnos gdje je decko ejakuirao u mene,a tebletu sam zaboravila popit..naime poila sam je odma nakon odnosa.zanoma me dali postoji mogucnost trudnoce???? hitno..HVALA

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako ste ju popili sa do 12 sati zakašnjenja, neće doći do trudnoće.

mj3185

Poštovani!

Koristim Logest tablete vec 3 godine skoro.No, zadnji put kada sam ih trebala poceti piti, razbolila sam se i povracala danima tako da ih uopce nisam pocela piti, nego sam mjesec dana bila bez tableta. Tijekom tih mjesec dana sam jednom imala nezasticeni odnos, te nismo sigurni da li je decko prestao na vrijeme. .Stoga sam uzela novu kutiju logesta kao hitnu kontracepciju 5+5 unutar 48 sati . Sada mi mjesecnica ne dolazi vec 10ak dana...pa me zanima da li je moguce da sam trudna ili je to samo odgođeno radi hitne kontracpcije?

Mnogo hvala

toncica5

Poštovani, zabrinuta sam jer su mi ciklusi neredoviti variraju od 25-33 dana, zadnju mjesecnicu sam imala 31.05 trajala je 5 dana,imala sam nezasticeni spolni odnos, odnosno koristili smo metodu prekinutog snošaja, odnosi su bili 06.06 i 07.06, po mojim izračunima bila sam u nepolodnim danima, da li postoji mogućnost trudnoce?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Mj ne znam. Da napravite prvo test?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Tomčica mislim da ne. Neplodni su dani bili i nije bilo ejakulacije.

zene najjace

Jel moguce da sam trudna ako je decko svrsio u mene za vrijeme menstruacije?

Dejan Šakoronja, dr. med.

U principu ne ako su ciklusi pravilni i redoviti na godišnjoj razini.

stripidusa

Postoji li mogućnost trudnoće ako je momak ejakulirao unutar vagine tokom menstruacije, a menstruacije imam svaki mjesec osim što nekada kasne po dan-dva ili dođu dan-dva ranije?
Unaprijed hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne jer su neplodni dani.

Pitalica1

Postovani,sta treba da predstavlja bol u dodnjem delu stomaka 3 dana posle ovulacije.Osecaj je kao pred menstruaciju,ali preprano je.
Mi smo u toku ovog mijeseca imali samo peting i to obuceni.
Da li moze predejakulat ili ejakulat kroz odijecu i nekako naci put do rodice.
Da li predejakulat moze proci kroz odijecu,i zavrsiti na prstu?
Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Trudnoća ne dolazi u obzir. A uzrok bolova ne znam. Javite se na pregled i UZV.

zabrinutajako

Poštovani,
pijem Diane 35 već 2 godine, zadnja mjesečnica je počela 21.9., sa novim blisterom sam započela 23.9 te isti taj dan antibiotskom terapijom Cefalexina i Medazola.
Zanima me: da li je smanjena učinkovitost kontracepcije? Također, odnos sam imala 25.9. gdje nije ejakulirano u vaginu,ali sam zabrinuta dali je moguće prstima prenjeti spermije i na taj način ostati u drugom stanju, (Naročito zbog toga ako mi kontraceptiv ne pomaže kao zaštita protiv trudnoće za vrijeme korištenja navedenih antibiotika)? Unaprijed se zahvaljujem na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne umanjuje. Trudnoća nije moguća.