Kontracepcija

Da li postoji mogucnost trudnoce`?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Golf o uzrocima izostanka menstruacije pročitajte u prijašnjim postevima koji govore o tome.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Tanjatanja nije moguća.

signorina1401

Poštovani,
menstruacija mi je bila 12.09. kad sam ujedno počela sa pilulama (Rosanelle 0,02/3mg)..prije toga nisam koristila pilule.
Imala sam nezaštićeni spolni odnos 11.09.,17.09.,23.09. i 28.09. i menstruacija je nastupila 05.10.
Već dva dana osjećam mučninu,vrtoglavicu pa me zanima postoji li mogućnost trudnoće ili su to nuspojave pilula. Hvala unaprijed na odgovoru! Lp

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nije trudnoća, od pilula je.

sandra0503

Postovani,
Inace imam menstruaciju svakih 26, 27 ili 28 dana... Zadnje dvije su mi dosle u tocnom razmaku. Naime neki dan Imala sam odnos s deckom i slucajno je puknuo kondom te je ejakuirao u mene. Naravno, odmah nam je pomisao bila da kupimo pilulu za dan poslje, ali smo dobili savjet da pricekamo jer mi je menstruacija trebala doci svaki tren. Naravno to se i dogodilo. Odmah tu vecer dobila sam menstruaciju. Postoji li mogucnost da sperma prezivi i da ostanem trudna iako je menstruacija dosla?
Unaprijed hvala na odgovoru
Lp

wtf90

Postovani Doktore molim vas pomoc situacija je sljedeca s deckom sam imala "odnos" 17.9.2016. prvi plodni dan i nakon toga nikako vise s tim da nije probio mi himen niti je svrsio a imao je i kondom i to nija trajalo duze od 10 min. a menstruacija mi kasni vec 9 dana zdanju sam imala 3.9.2016.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Sandra imala ste menstruaciju. Trudnoća ne dolazi u obzir.

Dejan Šakoronja, dr. med.

wtf ne radi se o trudnoći prema opisanom. O uzrocima kašnjenja pročitajte u prijašnjim postevima.

signorina1401

hvala na odgovoru

qwww

Da li se 22. dan ciklusa stra neplodnim ukoliko ciklusi traju 27-28 dana?

Dejan Šakoronja, dr. med.

qww da smatra se neplodnim.

mika129

Postovani,
da li postoji mogucnost trudnoce u sledecoj situaciji? Poslednja menstruacija mi je trajala od 20.9. do 26.9. a pre nje od 21.8. do 27.8. i 24.7. do 31.7. Naime, 1.10. sam dirala deckov polni organ preko odece, dakle bili smo skroz obuceni oboje, medjutim osetila sam da mu je bilo mokro tu na pantalonama. Malo nakon toga smo otisli svojim kucama i trebalo mi je oko 15 minuta do kuce. Da li postoji mogucnost da je sperma prosla kroz pantalone i da se zadrzala na mojoj ruci za to vreme? Nakon sto sam dosla kuci htela sam mokriti ali sam pre toga uzela toalet papir i obrisala vaginu koja je bila vlazna i pritom sam trljala preko papira. Tek nakon toga sam se setila mogucnosti zadrzavanja spermatozoida na mojoj ruci. Da li su eventualno spermatozoidi mogli preci sa moje ruke (ako su se zadrzali) do vagine? Dan posle toga pa narednih nedelju dana sam osecala jake bolove u predelu desnog jajnika a povremeno i levog i probadanja u predelu vagine. Poslednjih par dana mi se javljala mucnina ujutru i uvece i sve me to jako brine i ne mogu da prestanem da razmiljam o tome. Da li treba da se brinem? Postoji li mogucnost za trudnocu?
Jako me zabrinjavaju ti simptomi (inace nikada nisam imala seksualni odnos, nevina sam)
Unapred hvala na odgovoru, uzdam se u vasu ljubaznost (pod velikim sam stresom zbog svega navedenog i bilo bi mi lakse da mi kazete sta mislite) Pozdrav

Luka96

Skratiću cijelu priču, inače djevojka i ja smo imali peting ali bez dodirivanja spolnih organa. Ali taj dan par sati prije naseg događaja imao sam ejakulaciju. Da li je moguće da preko sluzi i nekako preko kože prenese na njen spolni organ. Taj dan joj je zavrsila menstruacija, ali kad je dosla kuci jako ju je bolio stomak, a evo vec 8 dana nakon nju ne prestaje stomak i ledja kao kad treba dobiti i malo joj je muka. Od čega bi to moglo biti, a i bili su otvoreni prozori tu noc prilikom susreta, a leđa i stomak su joj bila otkrivena, ali kaze da to nije ta bol kad prehladi npr. jajnike.
I jos da napomene da smo oboje nevini, ne praktikujemo seks, a niti smo se taj put kao sto sam rekao ni dirali polnim organima, a niti rukama nego samo ceskili oko polnih organa. Ja djevojku nisam dirao po rodnici nego samo na jednom dijelu donjeg stomaka. Da li je ikako moguce da se to prenijelo u njenu rodnicu i vaginu? Znamo dosta o ovim stvarima, ali nas je ovo prepalo, a po mome sumnjam da ona moze osjetiti odmah hajmo reci zacece ili slicno, tj 1-2 sata nakon tog naseg susreta, pa da osjeti nesto u stomaku u vezi toga. Šta vi mislite, da li se radi o necemu takvom (ja se nadam da ne) ili je ipak mozda dobila neku upalu, nahladila se itd..?

Lijep pozdrav doktore!
Hvala Vam unaprijed na odgovoru i izvinite još jednom, ako možete utješite nas.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Mika ne postoji nikakva šansa da se radi o trudnoći.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Luka prema opisanom neće doći do trudnoće. Savjetujem edukaciju.

Luka96

Zahvaljujem na odgovoru doktore, a da li možete reći otprilike šta je onda upitanju oko boli u njenom stomaku? Mislim to je prilično opširno za kazati "šta može biti", ali kad smo kod toga simptomi trudnoće ne mogu doći za 2-3 sata? Za koliko obično se osjete simptomi? Barem sam to pročitao u jednih od odogovora vaše kolegice s ove stranice ne mogu se sjeitit imena, da se simptomi ne mogu brzo pokazati.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Senzacije koje ima nemaju veze s možebitnom trudnoćom. Ako je bol u gornjem trbuhu neka se javi obiteljskom liječniku.

22ivana

Postovanje. Zadnja menstruaciba bila od 08.10-11.10, ciklus mi traje u prosjeku 28 dana, a slibedeca bi morala doci oko 5.11. danas sam imala nezasticeni odnos s ejakulatom unutra. Dali postoji mogucnost trudnoce ili ne , jer bi uzela tbl za dan poslije, ili su mozda neplodni dani pa ne treba.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dani su plodni. Ako ne želite trudnoću uzmite pilulu za dan poslije.

22ivana

Ima li pilula ucinka ako je mozda bila ovulacija? Ili mozda jos nije. Sutra ujutro cu otici do ljekarne. Hvala