Kontracepcija

kašnjenje menstruacije

Natalija Beljo, dr. med.

Nisam dobila poruku, ali ako je pod stresom ciklus se može poremetiti. Sad kasni 4 dana što i nije strašno, ako bi joj kasnila još 3 neka napravi test.

sancy_vu

poštovana doktorice,

eto da vam javim da mi je menstruacija došla normalno 6. dan nakon zadnje tablete duphastona. danas sam opet počela pit duphaston od 15. do 25 dana ciklusa, 2x1.
zanima me dali bi mogla koristiti i LH trakice za pračenje ovluacije s obzirom na moju problematiku, i duphaston? Neznam dal on može utjecati na rezultat trakica.
Unaprijed hvala na odgovoru!

Pozdrav!

Natalija Beljo, dr. med.

Slobodno pratite.

Makkki

Postovana doktorice! Menstruacije su mi inace redovne, dolaze 23., zadnjih mjeseci 25. dan nako zavrsetka prethodne. Medjutim, danas je 27. dan i ja jos nisam dobila, brinem se strasno. Inace, imala sam nezasticen odnos, ali momak je ejakulirao van mene i to je bilo u neplodnim danima. Imam iscjedak, ali ne dobijam. Zabrinuta sam! Hvala unaprijed.

Natalija Beljo, dr. med.

Ukoliko ne bi došla za još 7 dana napravite test.

milica1

Pooštovani
Molila bih vas za pomoć jer sam u panici maloj. Imam 27 god. godinama pijem kontracepciju. Više godina koristim Yasmin kontracepciju. U vrijeme ovulacije dečko je završio u mene (pijem redovno tablete). Odmah sutra sam osjetila bol u donjem dijelu trbuha koja je ponekad prelazila na donji dio leđa i bol u jajnicim koja još uvijek ne prolazi (4 dana do menstruacije sam). Zadnjih par mj. osjećam istu takvu bol ali puno manju i drugačiju nego ovu sada kada sam u PMS-u. Dali se radi samo o PMS-u ili sam možda trudna? Unaprijed hvala.

Natalija Beljo, dr. med.

NEMA OVULACIJE DOK PIJETE YASMIN.

m4

Ja: 22, ona 21..

Problem je sljedeći...

Pila je 2 i pol godine diane 35... odmah nakon prestanka konzumiranja tableta dobila je menstruaciju... Nakon te menstruacije, slijedeća menstruacija joj je dosla tek nakon 59 dana, s tim da je popila pilulu za dan poslije 56. dan (puknut kondom) tak da je moguće da je taj 59. dan uzrokovan s pilulom za dan poslije...

Nakon te mestruacije u današnji dan joj je opet 59. dan bez menstruacije.... testovi na trudnoću su rađeni više puta, zadnji prije 7 dana i svi su negativni...

Moje pitanja glase:

Šta uzrokuje toliko kašnjenje menstruacije? Da li su to neka vrsta cisti? Kad se može očekivati slijedeća menstruacija? Šta uraditi ako ne dođe u skorije vrijeme? Da li će biti kakvih posljedica u vezi s tim što joj toliko kasni?

Poštovanje....

Natalija Beljo, dr. med.

Kad su joj bile propisane Diane vjerojatno je razlog bio PCO jajnici . Tako da je i sad to problem zbog kojeg kasni.

m4

mislim da ih je pocela piti zbog akni.. nisu joj bilo propisane... pa je li moguce ako je problem PCO jajnici da opet toliko kasni menstruacija???
p.s. Prije pocetka konzumiranja diane 35 tableta menstruacija joj je kasnila 3-6 dana, kako kad, od onih "normalnih" 28...

Natalija Beljo, dr. med.

Ako je imala problema s aknama onda su i jajnici bili u pitanju .Tako da ako ne sumnjate u trudnoću neka još pričeka i svakako posjeti ponovo ginekologa radi regulacije ciklusa.

Megi_123

Poštovana,
molila bih vas za savjet, mengu sam dobila 2.1 , obično mii oko 31-33 dana bude do iduče menge. 20.1 sam imala sexualne odnose sa dečkom bez zaštite ali nije svršio u mene... Međutim, najviše me brine to što je moj PMS već trebao početi, i počeo je ali do sada su me u PMS-u dojke uvijek boljele a sada ne osjećam ništa. :/ Prepznajem PMS po tome što uvijek jako plačem, vrlo sam osjećajna u tim danima i takva sam i sada. Moje pitanje je dali postoji mogućnost da sam trudna.? Ili bol u grudima katkad se u PMS-u ni ne pojavi.? da napomenem da prije godinu dana u pmsu me uopće nisu bolile grudi.. Ili možda u ovih par dana me grudi ipak počnu voljeti.? MOLIM HITAN ODGOVOOOOR !!!!!!!!

son12

poštovani,

zadnju menstruaciju cura mi je imala 20.12... nakon toga smo imali nekoliko spolnih odnosa uvijek s kondomom i nikada nisam završavao u njoj, 7.1. smo imali odnos i samo na početku odnosa sam kratko bio u njoj ali bez ikakvog ejakuliranja. još nije dobila menstruaciju... napravili smo 2 testa 24. i napravili smo 30. jedan test i svi su bili negativni. da li je moguče da je trudna? inače ona se osjeća normalno. Ali je pod očigledim stresom jer trudnoću nismo imali u planovima

Natalija Beljo, dr. med.

Meg_123 PMS ne mora uvijek biti prisutan, ako bi kasnila napravite test.
san12 Još pričekajte kako su testovi negativni.

ina925

Poštovana,

nadam se da mi možete pomoći. U braku sam i imamo dvoje djece.
Zadnja mentruacija bila je 13.01. ( prosječni ciklus mi traje 30-35 dana).
Odnos smo imali 21.01. uz upotrebu kondoma + prekinuti snošaj.
Tri dana nakon odnosa počele su me poprilično boljeti grudi. S obzirom da sam prošla već dvije trudnoće, i u svakoj su me jako boljele grudi, sumnajm na trudnocu.
I inače imam bolne grudi, no to je obično tjedan dana prije menstruacije. A slijedeću menstruaciju ne očekujem prije 13.02. Da li je moguće imati tako bolne grudi tri tjedna prije menstraucije?
S obziorm da sam zbog toga poprilično nervozna, kupila sam test Intim Plus i napravila ga danas, 01.02. dakle 12 dana nakon odnosa. Test je bio negativan.

Molim Vas da mi pomognete i da mi date svoje mišljenje kolike su relane šanse za trudnoću u mom slučaju!

Unaprijed hvala

Natalija Beljo, dr. med.

Da ste ostali prije trudni ( neposredno iza menge ) test bi pokazao , tako da možete biti mirni. Ono što se može dogoditi je da će ova mjesečnica možda doći ranije pa su i simptomi počeli ranije.

mullan

Zdravo.

Imam jedno pitanje,naime mens.mi kasni mjesec i 9 dana. Radila sam 2 testa i oba su negativna.Jajnici mi oticu i u poslijednje vrijeme bole takodjer imam obilno bijelo pranje? Da li je ovo siptom trudnoce ili neke bolesti? Molila bi vas za odgovor.

Hvala unaprijed.

Natalija Beljo, dr. med.

Ako su testovi negativni trudni niste, pričekajte još.

worry

Poštovani,

pijem Diane 35 već 3 godine zbog policističnih jajnika. Svaki put sam dobila mjesečnicu 4. dan nakon što sam popila posljednju tabletu.
Ovaj put mjesečnica je izostala... Imala sam spolne odnose bez druge zaštite, samo uz tu kontracepciju. Postoji li mogućnost da sam trudna?
Hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne postoji.
dr.med. Dejan Šakoronja