Kontracepcija

kašnjenje menstruacije

zrno

Poštovana, zadnju menstruaciju sam imala 18,09, međutim tijekom još malog krvarenja oko 21ili 22,09 imala sam spolni odnos sa suprugom te je svršio u mene. evo još i danas nisam dobila, jutros sam već treći test napravila unazad par dana i svako je pokazao negativno. Da li je moguće da sam ga napravila rano? stvarno neznam o čemu je više riječ? Skroz sam izvan sebe, stalno sam pod stresom, samo o tome razmišljam i jednostavno nemogu više funkcionirati. Grudi me bole, nervozna sam, naglo sam izgubila unazad mj dana na kilaži, da nije u tome problem? Imam kroz par dana kako bi rekli kao bijelo pranje, ali od nje ništa ni danas. U čemi je onda stvar?

Nataša Šemnički, dr. med.

zrno ,

obzirom da promjena u kilaži utječe na hormonski sustav ( jer masno tklivo otpušta hormon leptin) mogući je razlog kašnjena.
Obzirom da sus testovi negativni potrebno popiti Duphaston tablete 1xd kroz 10 dana.

L.p.<<

zeko1234

Poštovani,

Molila bih za stručno mišljenje.
Nakon dugo godina korištenja Triquilar pilula (cca 10 god sa 2 pauze) ove godine u 04 mjesecu prestala sam ih piti jer želimo bebu. Od tada sam redovito dobivala menstruaciju 14.05/ 18.06/ 18.07/ 17.08/ 21.09
U 10-om mjesecu 22.10. imala sam lagano krvarenje (par kapi) i mislila sam da je to početak menstruacije, ali nakon toga ništa. Do sada sam napravila 2 testa za trudnoću i oba su bila negativna. Da li je moguće da mi zbog pilula kasni menstruacija i da li je moguće da sam trudana unatoč negativnim testovima??

Hvala,

Nataša Šemnički, dr. med.

zeko1234 ,

učinite krvni test i ako je negativan potrebno je učiniti UZV pregled te prema nalazu odlučiti o postupku.
Uz to obzirom na planiranu trudnoću obavezno učinite hormone štitnjače ( TSH, FT4) obavezni skrining prije zanošenja.
Obzirom na vaš ciklus te ovaj izostanak moglo bi se kod vas raditi o subkliničkoj hipotireozu.
Svakako započnite ako već niste Folnu kis 800 mcg

L.p.

Zbunjena_

Postovani,
i meni treba pomoc. Naime,ranije sam imala dosta problema sa menstruacijama,i na 3 nedelje i trajale su po 15 dana. To se sredilo uz pomoc ginekologa i vec godinu i nesto vise dobijam normalno,na 28 dana. Ali proslog meseca sam umesto 12. dobila 21. a i ovog mi jos uvek kasni. Da napomenem,nevina sam,imala sam veze, ali ne zelim jos da imam seksualne odnose. Sa deckom sam imala samo povrsinski kontakt,preko klitorisa,bez prodiranja,a on nikad tako nije svrsio,a i to su bile vrrrlo retke situacije,ali eto ova dva meseca mi je ciklus skroz poremecen i plasi me. Prethodnog meseca sam radila i betahcg i kucni test i isla kod ginekologa,sve za svaki slucaj,i sve je bilo negativno,i rekli su mi da se tako ne moze zatrudneti osim u izuzetno retkim slucajevima ako je devojka vrlo plodna. Mislite li vi da sam trudna,tako bez pravog odnosa i svrsavanja,preko njegove predsemene tecnosti,koja cak i ne znam da li moze tako da udje u mene?
Znam da su glupa pitanja..hvala unapred

Zbunjena_

inace,imam 22 godine..

Nataša Šemnički, dr. med.

Zbunjena_,

postoji mala šansa, a da bi sebe umirili učinite test na trudnoću

l.p.

Zbunjena_

Hvala vam..dobila sam u medjuvremenu i obilno kao sto je bilo dugo vremena,tako da ne sumnjam vise na trudnocu.

lady123456789

Nisam imala pravi odnos sa deckom, tj on nije penetrirao u mene, ali smo se trljali spolnim organima pri cemu on nije svrsio, ali je curila ta neka vlazna tecnost u jako velikim kolicinama. Nakon toga je svrsio sa strane i obrisao se. Ubrzo poslije toga, nastavili smo sa trljanjem, takodjer bez penetracije i ulaska njegovog penisa u vaginu..
Termini dobivanja menstruacije do sad su mi bili: 14. , 11., 11., 10. , 7.
Sad je 6. i imam neki strah, da li sam mogla ostati trudna na gore navedeni nacin? Bez penetracije, samo trljanjem od zidove vagine, i ako je postojala ta vlazna tecnost, kolika je mogucnost da ona dospije u unutrasnjost vagine i oplodi me? Osjecam blagu mucninu i nadutost vec par dana, ne znam da li je to od stresa, i zbog toga sto jako mnogo razmisljam o svemu ovome?
Lijep pozdrav

Nataša Šemnički, dr. med.

lady123456789 ,

učinite test

l.p.

SJ

Imala sam 15. decembra. Imala sam sexualni odnos početkom januara bez zaštite. Pre toga imala sam malo krvarenje zbog prehlade..
Imam osećaj u stomaku da ću dobiti, već par dana.
Inače nemam redovni ciklus..

Da li mi možete reći šta je? Hvala

mija1

poštovani, posljednju menstruaciju sam imala 10.11.2012.test sam uradila 30.12 i bio je negativan. još uvijek nisam dobila. postoji li mogućnost trudnoće?(29 godina)
hvala unaprijed

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana sj, uskoro ćete dobiti menstruaciju. To je uzrok.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana , mija ponovite test na trudnoću ako ste od 30.12.imali odnose.
Ako je negativan javite se liječniku za gestagenu terapiju kojom će se izazvati krvarenje.

Maja013

Poštovani,
posljednju menstruaciju sam imala 24.12.2012. Inače ciklus mi traje 23-26 dana.
U međuvremenu bila sam prehlađena.
Posljednji odnos sa dečkom imala sam prije 10-ak dana bez zaštite i išao je do kraja.
Ovaj mjesec menstruacija mi kasni 5 dana.
Nemam nikakvih simptoma, osim da me boli stomak u predijelu jajnika, osjećam pritisak i često mokrim.
Da li postoji mogućnost da sam ostala u drugom stanju?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Mislim da se ne radi o trudnoći. Za svaki slučaj test na trudnoću.

Maja013

Hvala na odgovoru! happy
Zaboravila sam da napišem da mi je posljednja menstruacija trajala 3-4 dana i nije bila obilna.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Kao što sam vam odgovorio.

Maja013

Uradila sam test i pokazao je "negativno".
Ali nije mi jasno šta bi mogao biti uzrok kašnjenja menstruacije.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Pročitajte naše postove na tu temu u forumu ginekologije da se ne ponavljam.