Kontracepcija

moguća trudnoća

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Naravno da postoji mogućnost da nije trudnoća. Ukoliko ste ispravno napravili test on je potpuno pouzdan.

sanja17

Postovani,
pijem Yasmin pilule redovno vec tri godine. U nedjelju sam popila zadnju tabletu iz kutije. U pauzi izmedju dvije kutije sam imala nezasticen odnos. Da li postoji mogučnost trudnoce, ako se nismo dodatno zastitili? Menstruaciju inace uvijek dobijem u srijedu u sedmici pauze. Ovaj put jos nisam dobila.

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Ne postoji.

staedtler

poštovana!
imala sam nezaštićen spolni odnos 9. dana ciklusa. ciklus mi inače traje oko 30ak dana i partner nije svršio u mene, ali misli da mu je možda malo "pobjeglo". menstruaciju sam trebala dobiti prije 2 dana i inače ju dobivam jako točno, međutim sada je izostala. u međuvremenu sam bila na ginekološkom pregledu 19. dana ciklusa i doktorica mi je rekla da imam ovulaciju (baš u to vrijeme). nalaz je uredan i nikakvih znakova trudnoće nije bilo. također sam imala i odnos 28. dana ciklusa, ali sa kondomom i partner nije svršio u mene. realno znam da nema nekakvih izgleda za trudnoću, ali ipak molim Vašu potvrdu, jer se jako brinem. hvala!

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

A jeste pročitali topik Pilula za dan poslije - najčešća pitanja? Da jeste, znali bi da menstruacija dolazi 14 dana iza ovulacije.

marko0605

Jedno pitanje i dosta je hitno?
Ovako ja i cura smo imali snosaj za vrijeme njenih neplodnih dana tj 5/6 dana nakon sto je dobila menstruaciju...
I uglavnom stavio sam kondom ali je slucajem okolnosti (SAMO DA KRITIZIRAM ODMA NA LICU MJESTA BIO JE DUREX!!!!) i ugl slucajem okolnosti je pukao... Uhvatila nas je panika i cura je dobila sutradan cak nije proslo ni 24 sata dobila je 6 tableta za popit u roku 12 sati... I ona je to popila i sad normalno jedva cekamo da dobije i trebala bi dobit oko 17. ovog mjeseca... Sad je vec dobila i krvari jako malo, sad neznam jeli to prava menstruacija ili se moram zabrinjavat?!
Molim vas pomozite sad

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Pročitajte topik Pilula za dan poslije - najčešća pitanja

jana1

postovana doktorice zanima me da li je u nalazu urinokulture moguce otrkriri trudnocu?

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Nije

nixxo

Imala sam odnos s deckom 28.12,koristen kondom nismo primjetili da je pukao,on je prilicno siguran da nije svrsio u mene.Pocetak zadnje menstruacije je bio 2.12,zadnja 3 mjeseca mi je ciklus 30 dana,prije toga imala sam ciklus 38 dana.Po ciklusu od 30 dana trebala sam dobit menstruaciju 31.12,a jos uvijek nisam dobila.
Vase misljenje?

haira

Postovana,
18.dan 28-dnevnog ciklusa imala san nezasticen odnos sa partnerom...Doduse,ne bih to ni nazvala odnosom jer on je nekoliko pusa usao u mene ali smo nakon toga prestali jer je bilo jako bolno...On nije bio blizu ejakulacije tako da je sama sansa za trudnocu veoma mala ali svejedno me zanima vase misljenje.
Imam li razloga za zabrinutost?
Zao mi je ako je ovo jedno od onih "glupih pitanja" ali mojoj nervozi nema kraja tako da bih htjela cuti vase misljenje...
Nadam se brzom odgovoru.Hvala!

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Sve što vas obje zanima je objašnjeno u topiku Pilula za dan poslije - najčešća pitanja.

zvijezda3

doktorice molim jedno pitanje...naime ja i cura imamo spolne odnose možda 7-8 puta mjesečno i pazimo s,ali njoj dođe 5-6 mjesečnica normalno tj.ne kasni,onda sljedeći put kasni 2-3 dana,a to nas iznervira,potom mjesečnica dođe nakon što obavimo test...koji je razlog tih rijetkih kašnjenja(možda 2-3 puta godišnje) i kako pokušat to kontrolirat ako je ikak moguće...unaprijed hvala

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Razlog je to što ljudsko tijelo nije savršeno happy. Odstupanja su uvijek moguća i dešavat će se, bez obzira što vi napravili.

haira

Postovana,postavila sam vam pitanje ovdje i na temu pilula za dan poslije...
Oprostite na smetnji ali me zanima vase misljenje o mom slucaju...Trebam li se brinut ili ne...?

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Pa napisala sam vam, da sve piše u topiku Pilula za dan poslije - najčešća pitanja. Nije mi drago to pojedinačno pojašnjavati, inače će se ovo pretvoriti u forum Što vi mislite, jesam li trudna?

haira

Kao sto govori naslov "moguca trudnoca" ,obratila sam vam se da iskljucim tu opciju.Lakse bi vam bilo samo jednom napisati misljenje nego me 2 puta uputiti na najcesca pitanja...

miladic

koliko najranije je moguce otkriti trudnocu i kojom metodom hvala

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Vađenjem hormona koji se zove beta HCG, iz krvi, otprilike u vrijeme kad se očekuje menstruacija. Također, i urinskim testom na trudnoću, u isto vrijeme.

glumica77

postovana doktorice...ja sam imala odnos sa deckom...on nije svrsio u mene imao je kondom i sve je bilo u redu...ali on prije nego je stavio kondom gurnuo je penis u mene i na penisu je imao jako malo iscjedka koji je iscurio dok smo se mazili...pa mene zanima jel ima razloga za brigu i jel se moze zatrudniti zbog toga?