Kontracepcija

Qlaira

marija07

Dobar dan postovana! Pijem Qlairu drugi mjesec i sve je super, samo me zanima jedna stvar.
Posto ih pijem u 20h,a recimo zaboravim popiti jedan dan (sa kasnjenjem od 3,4 sata), i u ta tri,cetiri sata imam spolne odnose,je li moguce da ostanem trudna iako decko ne ejakulira u meni? (posto sam svjesna da on ispusta ejakulat i prije prave ejakulacije)
Koliko dugo traje jedna tableta? oko 36h?
Hvala!

Natalija Beljo, dr. med.

DOk pijete OHC i ne kasnite više od 12 sati zaštičeni ste od trudnoće.

AST_girl

Poštovana,

zanima e do kojeg mjeseca uzimanja Qlaire je normalno imati spotting krvarenje. Naime ja ju uzimam već 8.mj. i još uvijek imamo spotting krvarenje.

Natalija Beljo, dr. med.

Ne bi trebalo biti tako dugo tako da bi savjetovala da probate neke druge,npr,Novynette, ili Logest.

Viked

Poštovana doktorice,

Zanima me da li je normalno da koji mjesec menstruacija izostane? Nakon 6 ciklusa nisam uopće dobila krvarenje, a pila sam svaki dan redovito... moja ginekologica mi je rekla da se to zna desiti, ali molim vas i za vaše mišljenje. jučer sam započela sa 7 ciklusom, ali sam svejedno pomalo u panici...
hvala najljepša

Natalija Beljo, dr. med.

Može se dogoditi.

nescafe

Poštovana doktorice,
nakon 7-8 mjeseci pijenja Qlaire, svaki mjesec mi se na 18. piluli pojavi smećkasti iscjedak, koji traje skroz do zadnje pilule, a ponekad se nastavi dan ili dva na sljedecem pakiranju. Promjenila bih pilule, ali ne znam na koje bih presla. Idem ovaj tjedan kod ginekologa, ali htjela bih i vase misljenje.
Hvala unaprijed!

Natalija Beljo, dr. med.

Probajte Logest ili Lyndinette 20

aeon:)

Poštovani!
Trenutno završavam 7kutiju Qlaira,i do sad mi je bilo odlično,redovite mestruacije i bez nuspojava tipa spotting krvarenja ili slično..no ovaj mjesec, točno tjedan dana prije nego bi trebala dobit menstruaciju,dobila sam točkasta krvarenja,dva dana kasnije otišla sam ginekologici koja mi je rekla da nije ništa strašno več samo da popijem 2 tablete taj dan i 2 drugi dan i onda bi krvarenja trebala prestati. te dane kad sam pila po dvije pilule mi je još bio smećkasti i sluzav iscjedak a sad kad bi trebala prema pilulama dobit menstruaciju nje nema.. dali je to normalno? ginekologinja mi je na godišnjem pa da se smirim moram dobit neki odgovor...još samo da napomenem,ovaj mjesec točno taj vikend kad su mi se javila ta spotting krvarenja,bila sam na jednoj biciklijadi (nazovimo to tako) i malo sam se preforsirala vjerojatno,i sad me zanima dali je to moguči uzrok mog problema?!.

mateja1608

Pozdrav!Pijem Qlairu već 2 mjeseca,sad sam na 3.kutiji.Na 10-oj tableti sam počela osjećati menstrualne bolove u trbuhu i javio mi se smeđkasti iscjedak.Danas sam dobila menstruaciju i danas ću popiti 12. tabletu.Menstruacija je vrlo slaba i prethodna 2 mjeseca mi se to nije dogodilo.Dobivala sam menstruaciju nakon 2.crvene.Da li je to normalno ili bi trebala posjetiti ginekologa?Inaće odkako pijem Qlairu menstruacija mi je vrlo slaba i traje 3 dana.Hvala!

Natalija Beljo, dr. med.

aeonhappy Dobro ste učinili, neće je biti ovaj ciklus ,slobodno pijte dalje.

mateja1608 Sve ok.

pravnica55

Dobra dan. Naime, pila sam yaz kontracepcijske pilule oko godinu dana i 3 mjeseca i imala sam migrene uz njih, te mi je ginekolog preporučio Qlairu. No, Qlairu nisam počela uzimati odmah nakon zadnje aktivne Yaza nego kako bih i inače trebala, nakon zadnje placebo tablete. Menstruaciju sam inače na yazu dobivala nakon zadnje placebo tablete, ali ju danas još uvijek nisam dobila iako sam završila sa pijenjem Qlaire i danas sam krenula novi blister. Nakon zadnje crvene tablete u Qlairi mi se pojavila krv, čisto krvarenje koje je trajalo taj dan i prestalo, pa onda opet nakon 2 dana i prestalo. Sada nemam menstraciju. Inače mi je ovaj mjesec bio jako stresan. Možda je i to povezano. :/ Možete li mi reći imam li razloga za zabrinutost ?

Hvala

Tanasy

Poštovana doktorice,

Qlairu sam pocela pit zbog policisticnih jajnika. Pila sam ih 4 mjeseca i onda prestala. Nakon toga sam 2 put menstruaciju dobila redovito, no problem se javlja kod trece. Naime, kasni mi 7 dana, sto prije nikad nije. Uvijek sam imala redovite cikluse, i bez uzimanja qlaire.Nisam imala spolne odnose tako da ne postoji mogućnost da je trudnoća. Zanima me sto bi moglo biti uzrok ovome?I da li, kad dobijem menstruaciju mogu ponovno pocet uzimat qlairu?

Eleonora5

Poštovana doktorice,

Pila sam yaz pilule 6 mjeseci, ali sam prestala jer sam svaki mjesec imala probojna krvarenja. Sad mi je ginekolog prepisao qlairu. Rekao je da popijem yaz do kraja, i da slijedeći dan odmah započnem s qlairom. Danas navečer mi je zadnja yaz tableta-znači bijela, a sad sam pročitala u uputstvima da sam trebala početi piti nakon zadnje djelatne tablete-tj. roze. Da počnem danas s qlairom ili da uzmem još tu zadnju yaz? Menstruaciju sam dobila jučer navečer.

Natalija Beljo, dr. med.

pravnica55 Sve je ok, imali ste prelazak pa je i krvarenje oskudno.
tanasy Prestali ste piti.
Elenora5 počnite sa Qlairom , ali 10 dana dodatna zaštita.

maruša86

poštovana doktorice,

pijem qlairu mjesec i pol, na drugom kartonu sam...prvu menstruaciju sam dobila nakon 18.-og dana, a drugu nakon 20-og dana...i to uz menstrualne bolove. Menstruacija je slaba, traje 3 dana, ali ti opet nije pravo krvarenje, a ne izgleda samo kao iscjedak.

stvarno ne znam što učiniti??nastaviti ih piti ili prestati...

tin@13

poštovana,
pijem qlairu 9 dan zbog obilnih i bolnih mjesecnica, i vec mi se pokazala uspjesnom jer je smanjila krvarenje. no ipak imam jedan problem, naime od 4 dana pijenja me probada u prsima, nekad s lijeve nekad s desne strane, cak i iza na ledima.da li je to razlog za brigu? bila sam kod doktora opce prakse koji me je poslusao i napravio ekg i kaze da je sve normalno.sto da radim? da nastavim piti.imam 22 godine.strah me prestat jer ne zelim opet obilna krvarenja.

Natalija Beljo, dr. med.

maruša86 Nastavite piti dalje.
tin@13 Pijte dalje.

manca

Poštovana, želim prestati sa korišćenjem tableta Quilara, jer primećujem da mi se kosa proređuje. Kakve posledice mogu imati i da li postoji veći rizik od začeća nakon naglog prestanka uzimanja pilule? Hvala!

Natalija Beljo, dr. med.

Postoji, i ciklus će se sad malo poremetiti .