Kontracepcija

Qlaira

Lolica144

Poštovani doktore, zadnja 3 mjeseca menstruaciju sam znala dobiti tjedan dana prije nego što bih popila 2.crvenu pilulu. Jučer sam dobila menstruaciju kada sam popila 2.crvenu pilulu, jako je obilna, temperatura mi je malo povišena i pojavili su se bolovo s desne strane trbuha. U 12.mjesecu prošle godine sam završila u bolnici zbog bolova u ledjima i trbuhu s desne strane, pomoću pretraga otkrivena mi je e.coli u mokraći popila sam dvije kutije antibiotika i sve je bilo ok, tada su bolovi koje sam navela nastupili 3,4 dana prije menstruacije. Zvala sam svoju doktoricu koja kaže da se ne sekiram, da to tako nekada je, ali željela bih čuti što ćete mi i Vi odgovoriti. Unaprijed hvala i lijep pozdrav!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Isto mišljenje imam kao i vaša doktorica.

petra000

Postovani doktore,
Pijem Qlairu vec dvije i nesto godine. Kasnila sam s uzimanjem 8. pilule oko 17 sati, te sam popila 8. oko 14 sati i 9. po normalnom rasporedu u 20 sati. Vec nakon par sati nakon druge tablete osjetila sam laganu bol u trbuhu i uocila rozu sluz odnosno sukrvicu... Dan poslije sam prokrvarila
Je li to normalno zbog previse hormona u istom danu? Hoce li mi doci menstruacija? Imala sam sp. odnos sest dana prije zaboravljene pilulr

petra000

(6 dana prije zaboravljene pilule radilo se o prekinutom snosaju)

Dejan Šakoronja, dr. med.

Iscjedak je posljedica uzimanja pilula sa zakašnjenjem.
Neće doći do trudnoće i menstruaciju ćete dobiti u očekivano vrijeme.

petra000

hvala Vam na odgovoru!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

marelica0612

Postovanii
Imam 39 godina. Pijem Qlairu od proslog mjeseca. Nakon 26 dana dobila sam menstruaciju koja je trajala 4 dana. Uobicajeno kao i prije tableta. Nastavila sam sa novim pakiranjem i prva aktivna tableta he bila u utorak. U cetvrtak sam imala spolni odnos sa ejakulacijom u rodnicu a u petak navecer sam zaboravila popiti pilulu. Uzimam ih oko 20-21 sati. Uzela sam ju u subotu oko 11 ujutro i uzet cu ponovno danas navecer. U uputama pise da se moram haviti lijecniku u ovom slucaju. Postoji li mogucnost trudnoce s obzirom na odnos te cinjenicu na moje godine, sto bi ipak trebalo umanjiti takvu mogucnost.
Unaprijed zahvaljujem na vasem odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Šansa postoji no nije velika.

petra000

Postovani doktore

Ja sam napisala ovaj post 14.4 u vezi krvarenja i zaboravljene pilule. Naime, krvarenje i dalje traje ali nije obilno, proslo je tjedan dana. Trebam li se zabrinuti?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne trebate.

petra000

Postovani doktore,
Je li potrebno ili pozeljno raditi pauzu od uzimanja pilula? Pijem qlairu oko 3 godine, nemam nekih ozbiljnih problema osim ucestalih gljivicnih upala i blago povisen kolesterol. Recimo ovaj cijeli mjesec me bole prsa pa sam pomislila da mozda trebam uzeti neku duzu pauzu da se sve skupa unormali. Sto vi mislite? Hvala unaprijed

Dejan Šakoronja, dr. med.

Da, napravite pauzu dok se ne izdiferenciraju smetnje koje imate.

Svetla

Poštovani,

pijem Qlairu više od 2 godine i prvi put sam zaboravila popiti tabletu. Radi se o prvoj tableti iz novog blistera, taj dan sam imala odnos, a tabletu popila kada ih inače uzimam znači nakon 24 sata. Pitanje je s obzirom na kontinuiranost uzimanja tableta, postoji li mogućnost trudnoće?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Postoji ali je mala.

Ella1256

Postovani, prvi put pijem Qlairu, posto su krvarenja postala neredovna (kasnjenja krvarenja tacnije) da bi se to nadam se popravilo tabletama i ujedno je i kao zastitu koristim. Na 23. tableti mi se desilo kasnjenje za koje nisam sigurna da li je bilo skoro tacno 12h ili nesto malo duze ili krace(varijacija od 1h najvise duze ili krace) jer sam prethodnih nekoliko dana varirala u nekoliko sati sa uzimanjem pilule pa ne znam precizno vrijeme kada sam prethodnu popila. Nju sam onda svejedno popila cim sam se sjetila. Posto je dan prije bio odnos bez dodatne zastite sa snosajem zanima me ima li razloga za zabrinutost? Poslije toga nije bilo nezasticenog odnosa. Sada sam na prvoj bijeloj tableti i poceli su bolovi i donjem dijelu stomaka kao pred pocetak krvarenja ali uz njih samo smedjkasti iscjedak,bez naznake krvarenja za sada.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Sve je normalno. Ne vidim problem kod vas. Dobit ćete menstruaciju za koji dan.

Lolica144

Poštovani doktore,
ovaj mjesec nisam uzimala Qlairu, odnose sam imala isključivo uz korištenje mehaničke zaštite (kondoma), menstruaciju sam trebala dobiti 9,8, ali nije došla, prošli tjedan sam imala smrtni slučaj u obitelji i ne znam može li to utjecati na ciklus, trbuh me boli i imam osjećaj da ću dobiti ali menstruacije još nema..

Dejan Šakoronja, dr. med.

To može utjecati na nastup menstruacije.

Ella1256

Postovani
Jos jedno pitanje vezano za Qlairu...prvo, nakon prvog mjeseca koristenja menstruacija se nije nikako pojavila ali sam nastavila sa novim pakovanjem i prije nekih 7 dana napravila test na trudnocu koji je bio negativan tako da pretpostavljam da su djelovale ispravno svo veijeme. Medjutim zadnja dva dana sam radi nesanice morala popiti lexaurin a na zalost nisam prethodno procitala da on spada u lijekove koji uticu na kontracepcijski ucinak...mozda je glupo pitanje ali da li moze i na koji nacin utjecati na ciklus i pri tome ponistit prethodno djelovanje Qlaire ili tek od dana uzimanja Lexaurina na dalje utice na kontracepcijski ucinak? Pitam iz razloga da li je moguce da nakon toga ipak dodje do ovulacije i da li to moze biti u tako kratkom roku u kojem su spermatizoidi jos uvijek zivi od zadnjeg odnosa koji je bio recimo dan-dva prije uzimanja 1 tablete lexaurina od 1.5mg. S obzirom da sam u 4. tj. uzimanja Qlaire takodje prema njihovom uputstvu na stranici namjeravam prekinuti uzimanje ukoliko se i poslije ove table ne pojavi krvarenje. Oprostite na dugackom postu ali samo zelim iskljuciti potencijalne razloge za zabrinutost od trudnoce

Nazad
1 ... 31 32 33 34 35 36 ... 39
Naprijed