Kontracepcija

yaz

bo7

Poštovani,
pijem yaz tablete već 1 godinu i 4 mjeseca. Kada je prošlo točno godinu dana od kada sam počela piti yaz izvadila sam krv. Na nalazu su mi blago povišeni trigliceridi ( 1.9, a referentni interval je <1.7), kolesterol (5.9, a referentni interval je <4.7) te mi malo nedostaje kalija ( 3.7, a referentni interval je 3.9-5.1). Pošto nisam bila dovoljno informirana o kontracepciji nisam napomenula doktoru, a niti ginekologu. Zanimalo bi me da li ima razloga za uzbunu? Odlučila sam ponovo napraviti krvne pretrage pa onda kontaktirati ginekologa ili je možda bolje da ga odmah kontaktram? Sa tebletama sam jako zadovoljna. Primijetila sam zadnji mjesec i ovaj mjesec da imam smeđi iscjedak tjedan dana prije nego što trebam dobiti menstruaciju. Nikada prije nije mi se to dešavalo.
Voljela bih čuti vaše mišljenje i savjete. Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nastavite dalje uzimati. Konzultirajte se i sa svojim ginekologim svakako.

bo7

Hvala vam na odgovoru. Nego, brine me ovaj smeđi iscjedak evo već danas peti dan. Je li moguće da se to dešava zato jer sam nedavno počela mazati suhe dijelove tijela kao npr. noge i lice sa kantarionovim uljem? Pročitala sam u uputstvima od yaza da neki ljekovi i preparati mogu uzrokovati neočekivano krvarenje. Je li to možda od toga?
Hvala vam još jednom

Dejan Šakoronja, dr. med.

Radi se o probojnom krvarenju vezano sa Yaz tabletama.

zeleno_zuta

Postovani,
Yaz pijem zadnja 3-4mj, svaki dan jedna tableta u obicajeno vrijeme, no dogodilo mi se to da sam zaboravila vise od 12h uzet 1.tabletu iz novog blisterA. Da li sam trebala popiti tu prvu tabletu cim sam se sjetila (unutar 18h) te drugu tabletu u uobicajeno vrijeme? Te da li mi je i do kad zastita od trudnoce umanjena?
Imala sam spolni odnos u tjednu prije te sam dobila menstruaciju.
Hvala puno unaprijed

Dejan Šakoronja, dr. med.

Zaštita je umanjena. Trebali ste uzeti pilulu čim ste se sjetili.
Koristite dodatnu zaštitu do kraja blistera.

mart2701

Poštovani,

Spletom okolnosti zaboravila sam popiti posljednje dvije svjetloružičaste i jednu bijelu pilulu (znam da je bijela pilula placebo ali navodim cijelu situaciju).
Budući da u uputama piše da, u slučaju zaborava više pilula treba se obratiti doktoru a isto sada nikako ne mogu, možete li mi savjetovati što mi je činiti?
Yaz koristim više od dvije godine, nemam nikakvih problema, posljednji pregled zbog istih imala sam u rujnu prošle godine i sve je bilo u redu.

Zahvaljujem!

duda varalica

ovako, pijem yaz već 7 mj., svaku večer u 22 h, međutim, mjesečnica mi je prošli mjesec bila oskudna, ono dva dana, s tim da je prvi dan bilo nekoliko kapi, tako i sutradan... i tad je stalo... muž i ja smo imali odnose i on se stalno oslanjao na pilule, iako sam ja bila malo nesigurna... sad sam mjesečnicu imala 14. i 15.1. ali to je više izgledalo kao običan iscjedak pomiješan sa jednom kapi krvi...i to je bilo za cijeli dan, tako 2 dana... i sad mene zanima, jel moguća trudnoća? inače, otkad pijem yaz mjesečnica mi izgleda kao iscjedak, ali traje nekoliko dana i bude jače od ovoga kao što je zadnja 2 mjeseca... kao što sam rekla, tablete pijem redovito, ako slučajno i ne popijem u 22 sata, popijem prvom prilikom koja bude unutar 12 sati... jedino što sam znala 2-3 puta popiti tabletu za glavobolju...
pa vas molim da mi kažete jel postoji mogućnost trudnoće? jer imam malo dijete i nisam spremna sad odmah za još jedno...

Dejan Šakoronja, dr. med.

Mart, počnite novi blister. Bijele daljnje bacite.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Duda varalica, ne brinite. Ne radi se o trudnoći. Nastavite dalje s uzimanjem.

Anastazija88

Poštovani, pijem kontracepcijske pilule yaz 2 mjeseca za sada, na kraju sam drugog blistera, međutim sad sam u panici, naime koristim nuxe suho ulje, potrosila sam do sada za mjesec dana svega 10-15ml, ali sam pročitala sastav (6 bogatih biljnih ulja – lješnjak, makadamija, slatki badem, kamelija, gospina trava i borač ) te sam sada u panici jer znam da gospina trava umanjuje učinak pilula.... u svakom slucaju cu ga prestati uzimati, ali me zanima jel ovo gospina trava da smanjuje ucinak odnosi se na primjenu tipa čaj, tablete ili i u uljima kroz kožu da također se može apsorbirati i poništiti učinak pilula? hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne brinite, zaštita je potpuna.

bo7

Poštovani evo opet ja,
Znači, tjedan dana prije nego sam trebala dobiti menstruaciju (prošli tjedan) imala sam smeđi iscjedak i tu i tamo sam primijetila lagano krvi. Pijem yaz tablete. Bijele tablete (placebo) su počele od ovog ponedjeljka što znači da do petka bi trebala dobiti menstruaciju. U petak moram otvoriti i započeti sa novim paketom tableta. Evo danas je četvrtak i ja još uvijek nisam dobila krvarenje. Činjenica je da još uvijek se može pojaviti danas u toku dana ili sutra eventualno, nego ako se kojim slučajem ne pojavi da li da sutra (petak) započnem sa novim paketom yaz tableta? Bi li trebala biti radi čega zabrinuta? Nisam imala odnose ovaj mjesec, a prošli sam imala mensturaciju. Unaprijed vam zahvaljujem.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne brinite. Nastavite dalje s uzimanjem po shemi bez obzira na
menstruaciju.

postovani, pijem yaz pilule tri godine bez prestanka,super ih podnosim nikakavih nezeljenih dejstava nije bilo,medjutim juce sam bila na 13 rozoj tabletici i prmjetila sam tragove krvi,jako malo al dovoljno da me zabrine,danas sam na 14 tabletici isto kao i juce,po koja kap krvi, sad sam se vec zabrnula,do sada u ove tri godine nikada mi se nije tako nesto desavalo,jesam bila bolesna cijelu sedmicu i uporedo sam pila rinhobos,rinostop. pocela sam aktivno i trenirati pet dana u sedmici,zadnja dva mjeseca. bojim se i toga sto tako dugo pijem bez prestanka(tri godine),imam li potrebe praviti pauzu,ili da nastavim kao i do sada, da li ce mi ovaj mjesec mjececnica doci na vrijeme ili ce se sve poremetiti,hvala unaprijed na odgovoru

Dejan Šakoronja, dr. med.

Radi se o spoting krvarenju. Nastavite dalje s uzimanjem prema ustaljenoj shemi.

lella 999

Postovani, dg je sterilitet prim. Policisticni jajnici I endometrij polip koji je promjera 13mm, izolovana ureaplasma 10 na 4 th vibramicin, preporucena je histeroskopija od strane ginekologa koji je utvrdio polip. Dr koji ce raditi histeroskopiju predvidjenu za mart rekao je da odmah krenem sa yaz na sljedecem ciklusu zbog duzine 31-34 dana, ali nije radio nikakve nalaze, majka je operisala karcinom dojke ne znam da li to nesto znaci i da li poslije operacije odmah prekidam sa tabletama jer naravno planiram trudnocu. Malo sam skepticna po pitanju tih yaz tableta, inace ne pijem nikakve tablete. Zanima me da li su one bas neophodne? Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Uzimajte kako vam je preporučeno.
Slažem se s navedenim zahvatom. Nakon istog ćete ih uzimati još ciklus-dva.

anna122

Poštovani,zabrinuta sam da li sam možda trudna... Iako pijem tablete
Yaz,zadnja menstruacija mi se pojavila Nadan zadnje placeboo tabletice i
trajala je samo 2 dana,to me brine. Također,nije bilo krvi već nekakva
smeđa nakupina,doduse kada sam provjerila da li ima krvi i obrisalase,bilo
je,ali na ulošku nista nego smeđe. Drugi dan samo malo smeđegiscjedka,kao
na zadnji dan menstruacije npr. Nisam imala odnose za vrijeme placeboo
tabl. Zadnji odnos je bio na zadnji dan ovih hormondskih tableta....
Pozdrav I hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Odgovorio sam vam. Ne radi se o trudnoći.

Nazad
1 ... 42 43 44 45 46 47 ... 52
Naprijed