Kontracepcija

Yaz pilule

LisaSimpson

Poštovani,

pijem redovito Yaz tablete već nekih godinu i pol. U četvrtak sam zaboravila popiti 17. tabletu, te sam ju popila u petak oko 17h. Kasnije, oko 23h, popila sam i tabletu koja ide redovno u petak., Tablete inače tako uzimam pred spavanje, oko 23h ili kasnije.

Nezaštićen odnos imala sam u četvrtak, tj. dan kada sam zaboravila popiti tabletu.
Da li da postupim kao u uputama, da preskočim neaktivne tablete i uzmem novo pakovanje? Ukoliko je tako, do kada moram uzimati novo pakovanje? Mogu li prestati ranije, recimo krajem trećeg reda?

Hvala Vam puno.

bo7

Hvala vam puno na odgovoru. Što biste mi savjetovali po tom pitanju? Da ih prestanem piti na neko vrijeme ili da ih promijenim?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Bijele preskočite i uzimajte yaz dalje do kraja blistera. Ne prekidajte ništa ranije.

misskotic

Poštovana doktorice....pila san jazz pilule skoro 2 god...i sad sam prestala. Moje pitanje je ako se ostane trudan u roku 2,3 mjeseca nakon prestanka dali kontracepcijske pilule mogu utjecati loše na plod? dali postoje kakvi rizici?

snupica

Postovani,imam 26 godina i doktor mi je prepisao Yaz tablete sobzirom da su mi uocene dvije ciste na jajnicima.Medjutim rekla sam mu da vec imam problema sa cirkulacijom,uvijek hladne ruke i noge,mada nikad nisam isla kod doktora da proispitam krvnu sliku.Radila sam papa test i sve je uredu.S obzirom da prvi put trebam da pijem kontracepciju zanima me hocu li imati kakvih problema sa cirkulacijom -iskreno neki osudjuju Yaz pa sam malo skepticna i uplasena.
Unaprijed se zahvaljujem...

Dejan Šakoronja, dr. med.

Misskotic, rizik je kao i inače, dakle nije povećan,.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Snupica, to ne znamo. Uzimajte ih barem jedan ciklus pa ćete vidjeti.

barbyzg

Poštovani,

pijem yaz već 4 godine i svaka je menstruacija do sada bila redovita. Međutim, trenutno sam u razdoblju placeba i danas bi trebala započeti novi paket yaza no menstruacija je izostala. Imala sa spolne odnose no s prekinutim snošajem.jedan od njih je bio i za vrijeme prve tablete placeba. Molim za informaciju da li danas nastaviti s novim paketićem (obzirom da je izostanak ponekad moguć) ili da pričekam menstruaciju? Da li je potrebno napraviti test na trudnoću?
hvala vam na odgovoru

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nastavite s novim blisterom bez obzira na to.

plavi cuperak

POSTOVANI IMAM JEDNO PITANJE KORISTIM YAZ VEC 2 GODINE I DESILO MI SE NO NEZNAM KAKO DA SAM NA POCETKU NOVOG BLISTERA UZELA NORMALNO PRVU TABLETU A DRUGU TABLETU IZ PRVOGG REDA SAM ZAMJENILA 8 TABLETOM TO JEST PRVOM IZ DRUGOG REDA I AKO SE TO DOGODILO JA SAM NASTAVILA PIT TABLETE PO SEMI OD DRUGE PA NA DALJE U TO VRIJEME SAM IMALA MENSTRUACIJU 5 ILI 6 DAN i tu mi obicno vec polako zavrsava ali sam imala jos uvijeek .MENSTRUACIJU SAM DOBILA NA 3 PLACEBO TABLETI POPILA UREDNO I4 KAKO DALJE DALI TREBA DODATNA ZASTITA? I U JEDNOM BIH MOLILA JOS JEDAN ODGOVOR U POCETKU ODNOSA OSJETIM BOL KOJI KASNIJE NESTAJE I SVE BUDE KASNIJE OK.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Odgovorio sam vam.

zeleno_zuta

Poštovani,

zanima me da li sam zaštićena ako paralelno pijem ulje crnog kima i kontracepcijske tablete yaz? Odnosno da li mi ulje crnog kima poništava učinkovitost talbeta?

Unaprijed hvala
lp

Dejan Šakoronja, dr. med.

Zaštićena ste.

linaaa22

Poštovani,

pijem yaz već 10 mjeseci.

Zanima me da li tablete Solgar (skin, nails and hair formula) mogu utjecati na zaštitu yaza?

Lijep pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne mogu.

zelena33

Poštovani,

Pijem yaz teblete. Međutim zaboravila sam popiti tri tablete za redom ( 4. red bilstera ). U uputstvima piše u slučaju da se zaboravi uzeti više od jedne tablete da se obratimo lječniku. No, kako ja nisam u tom periodu imala odnos zbog trudnoće se ne trebam brinuti., meni treba samo savjet kako da nastavim biti tablete. Dali da popijem bijele tablete i započnem s novim blisterom ili da sve preostale tablete bacim i počnem s novim blisterom?

Unaprijed hvala na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Bacite preostale i bijele i sutradan započnite s novim blisterom.

plavi cuperak

postovani
Imam jedno glupo pitanje ali shvatan da je glupo ali nemogu si ovaj put pomoci!Da ne duzim imam alergiju na hranu.posto u mom ljecenju nema pomaka pa mi je kolegica donjela neki alternativni ljek.U pitanju je Med pomjesan sa cvijetnim prahom prpolisom i maticnom mlijeci dali moze neki od tih sastojaka da umanji djelotvornost yaza.

malaamare

Postovani,
mozda zvuci kao glupo pitanje ali mi je ovo prvi put da uzimam YAZ pilule.
Naime, tek sljedeci tjedan cu dobit menstruaciju i planiram ih poceti pit.
Ako dobijem menstruaciju naprimjer navecer u 23 sata, a zeljela bih piti tablete u navecer u 20 jel postoji smanjena mogucnost sigurnosti kontracepcije ako ih uzmem prvi put 22 sata nakon prve menstruacije , ili ih preporucate da uzmem sto prije.
Hvala happy

Dejan Šakoronja, dr. med.

Plavi čuperak, navedeni sastojci neće umanjiti učinak pilula. Pitanje nije glupo.

Nazad
1 ... 38 39 40 41 42 43 ... 51
Naprijed