Kontracepcija


Da bi mogli slati poruke na forum trebate se prijaviti. Novi korisnici mogu se registrirati ovdje. Molimo vas da prije registracije pročitate Pravila za korištenje foruma.

Broj tema: 4307 | Broj poruka: 50719

Forum nije u funkciji!

No pregled objavljenih poruka Vam pruža veliki broj korisnih informacija iz navedenog područja.


Yaz pilule


Autor Poruka

LisaSimpson

08.03.2014. 16:05

Poštovani,

pijem redovito Yaz tablete već nekih godinu i pol. U četvrtak sam zaboravila popiti 17. tabletu, te sam ju popila u petak oko 17h. Kasnije, oko 23h, popila sam i tabletu koja ide redovno u petak., Tablete inače tako uzimam pred spavanje, oko 23h ili kasnije.

Nezaštićen odnos imala sam u četvrtak, tj. dan kada sam zaboravila popiti tabletu.
Da li da postupim kao u uputama, da preskočim neaktivne tablete i uzmem novo pakovanje? Ukoliko je tako, do kada moram uzimati novo pakovanje? Mogu li prestati ranije, recimo krajem trećeg reda?

Hvala Vam puno.

bo7

08.03.2014. 21:40

Hvala vam puno na odgovoru. Što biste mi savjetovali po tom pitanju? Da ih prestanem piti na neko vrijeme ili da ih promijenim?

Dejan Šakoronja, dr. med.

08.03.2014. 21:40

Bijele preskočite i uzimajte yaz dalje do kraja blistera. Ne prekidajte ništa ranije.

misskotic

09.03.2014. 23:25

Poštovana doktorice....pila san jazz pilule skoro 2 god...i sad sam prestala. Moje pitanje je ako se ostane trudan u roku 2,3 mjeseca nakon prestanka dali kontracepcijske pilule mogu utjecati loše na plod? dali postoje kakvi rizici?

snupica

10.03.2014. 18:40

Postovani,imam 26 godina i doktor mi je prepisao Yaz tablete sobzirom da su mi uocene dvije ciste na jajnicima.Medjutim rekla sam mu da vec imam problema sa cirkulacijom,uvijek hladne ruke i noge,mada nikad nisam isla kod doktora da proispitam krvnu sliku.Radila sam papa test i sve je uredu.S obzirom da prvi put trebam da pijem kontracepciju zanima me hocu li imati kakvih problema sa cirkulacijom -iskreno neki osudjuju Yaz pa sam malo skepticna i uplasena.
Unaprijed se zahvaljujem...

Dejan Šakoronja, dr. med.

10.03.2014. 21:30

Misskotic, rizik je kao i inače, dakle nije povećan,.

Dejan Šakoronja, dr. med.

10.03.2014. 21:30

Snupica, to ne znamo. Uzimajte ih barem jedan ciklus pa ćete vidjeti.

barbyzg

11.03.2014. 20:35

Poštovani,

pijem yaz već 4 godine i svaka je menstruacija do sada bila redovita. Međutim, trenutno sam u razdoblju placeba i danas bi trebala započeti novi paket yaza no menstruacija je izostala. Imala sa spolne odnose no s prekinutim snošajem.jedan od njih je bio i za vrijeme prve tablete placeba. Molim za informaciju da li danas nastaviti s novim paketićem (obzirom da je izostanak ponekad moguć) ili da pričekam menstruaciju? Da li je potrebno napraviti test na trudnoću?
hvala vam na odgovoru

Dejan Šakoronja, dr. med.

11.03.2014. 21:05

Nastavite s novim blisterom bez obzira na to.

plavi cuperak

16.03.2014. 12:15

POSTOVANI IMAM JEDNO PITANJE KORISTIM YAZ VEC 2 GODINE I DESILO MI SE NO NEZNAM KAKO DA SAM NA POCETKU NOVOG BLISTERA UZELA NORMALNO PRVU TABLETU A DRUGU TABLETU IZ PRVOGG REDA SAM ZAMJENILA 8 TABLETOM TO JEST PRVOM IZ DRUGOG REDA I AKO SE TO DOGODILO JA SAM NASTAVILA PIT TABLETE PO SEMI OD DRUGE PA NA DALJE U TO VRIJEME SAM IMALA MENSTRUACIJU 5 ILI 6 DAN i tu mi obicno vec polako zavrsava ali sam imala jos uvijeek .MENSTRUACIJU SAM DOBILA NA 3 PLACEBO TABLETI POPILA UREDNO I4 KAKO DALJE DALI TREBA DODATNA ZASTITA? I U JEDNOM BIH MOLILA JOS JEDAN ODGOVOR U POCETKU ODNOSA OSJETIM BOL KOJI KASNIJE NESTAJE I SVE BUDE KASNIJE OK.

Dejan Šakoronja, dr. med.

16.03.2014. 16:10

Odgovorio sam vam.

zeleno_zuta

19.03.2014. 15:15

Poštovani,

zanima me da li sam zaštićena ako paralelno pijem ulje crnog kima i kontracepcijske tablete yaz? Odnosno da li mi ulje crnog kima poništava učinkovitost talbeta?

Unaprijed hvala
lp

Dejan Šakoronja, dr. med.

19.03.2014. 17:45

Zaštićena ste.

linaaa22

22.03.2014. 14:30

Poštovani,

pijem yaz već 10 mjeseci.

Zanima me da li tablete Solgar (skin, nails and hair formula) mogu utjecati na zaštitu yaza?

Lijep pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

22.03.2014. 15:00

Ne mogu.

zelena33

25.03.2014. 11:10

Poštovani,

Pijem yaz teblete. Međutim zaboravila sam popiti tri tablete za redom ( 4. red bilstera ). U uputstvima piše u slučaju da se zaboravi uzeti više od jedne tablete da se obratimo lječniku. No, kako ja nisam u tom periodu imala odnos zbog trudnoće se ne trebam brinuti., meni treba samo savjet kako da nastavim biti tablete. Dali da popijem bijele tablete i započnem s novim blisterom ili da sve preostale tablete bacim i počnem s novim blisterom?

Unaprijed hvala na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

25.03.2014. 17:55

Bacite preostale i bijele i sutradan započnite s novim blisterom.

plavi cuperak

26.03.2014. 21:30

postovani
Imam jedno glupo pitanje ali shvatan da je glupo ali nemogu si ovaj put pomoci!Da ne duzim imam alergiju na hranu.posto u mom ljecenju nema pomaka pa mi je kolegica donjela neki alternativni ljek.U pitanju je Med pomjesan sa cvijetnim prahom prpolisom i maticnom mlijeci dali moze neki od tih sastojaka da umanji djelotvornost yaza.

malaamare

27.03.2014. 15:40

Postovani,
mozda zvuci kao glupo pitanje ali mi je ovo prvi put da uzimam YAZ pilule.
Naime, tek sljedeci tjedan cu dobit menstruaciju i planiram ih poceti pit.
Ako dobijem menstruaciju naprimjer navecer u 23 sata, a zeljela bih piti tablete u navecer u 20 jel postoji smanjena mogucnost sigurnosti kontracepcije ako ih uzmem prvi put 22 sata nakon prve menstruacije , ili ih preporucate da uzmem sto prije.
Hvala happy

Dejan Šakoronja, dr. med.

27.03.2014. 20:45

Plavi čuperak, navedeni sastojci neće umanjiti učinak pilula. Pitanje nije glupo.

Nazad
1 ... 38 39 40 41 42 43 ... 51
Naprijed