Kontracepcija

Yaz pilule

Dejan Šakoronja, dr. med.

Idući dan.

anastacia

Poštovana doktorice,

ispričavam se ako je već bilo isto pitanje, pokušala sam čitati sve postove ali ima ih previše..

Naime, cijena Yaza od 120 kn je ipak malo previše.. Inače nisam imala nikakvih problema s njima, nikakvoh promjena, ciklus mi je i prije tableta bio redovan i sve je bilo ok, osim bolnih menstruacija.. Moje pitanje je, da li postoje tablete sličnog hormonskog sastava (jer su mi Yaz bile super), a da su pristupačnije cijenom?

Puno hvala,

LP

Dejan Šakoronja, dr. med.

Niste čitali postove, jer da jeste vidli bi da doktorica ne odgovara na pitanja već dvije godine.
Zatim, nešto slično ne postoji. Moguće je uzimanje Belare, Estala, ili drugih pilula koje su malo jeftinije ili Diana koje su na listi hzzo-a .

anastacia

Jesam, doslovno od početka od 2010. god, kad je i krenuo post, dok je je doktorica Beljo još odgovarala.. Ja sam počela Yaz piti prije 4 godine, tako da nisam u međuvremenu ništa pitala (osim samo na početku uzimanja Yaza) tako da nisam doživjela da doktorica više ne odgovara, nego Vi.. Hvala na odgovoru, iako mi se čini da ste mi sve natipkali preko volje... LP

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nisam, rekao sam vam jeftinije solucije.
Još bolje probajte s Lindinetama 20 ili Logestom , jer su na listi HZZO-a uz doplatu.
Dakle samo konzultirajte svoga ginekologa.

Mini22

Poštovani,pijem yaz vec 2 godine i prvi puta sam zaboravila popit tabletu,11 tableta, tek sam drugi dan nastavila sa blisterom. Nisam imala odnose bez kondoma,ali me zanima,kada mogu očekivati mjesečnicu? Kao i inace kad zavrsim blister ili ranije? Hvala vam unaprijed na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Menstruaciju u očekivano vrijeme. Do tada koristite dodatnu zaštitu.

Anahana

Postovani doktore,

Iscitala sam vecinu pitanja i odgovora ali nisam naisla na konkretni slucaj koji me zanima. Pre 10god sam prvi put koriastila pilule. U pocetku je to bio logest, a onda sam presla na jeanine. Oboje sam pila bez ikakvih problema, nus pojava. Nista.
Pre mesec dana sam krenula sa YAZ-om (nakon pauze od 5 godina, rodila 2 dece) i hvala Bogu i dalje nemam nikakve nus pojave. Nisam ih pocela odmah 1 dan, vec 2 /proslo je manje od 36h od dobijanja/ .Ali me je danas jako iznenadilo kada sam na 23 aktivnoj piluli videla da sam dobila menstruaciju.

Da li je to normalno? Da li to znaci da su mi slabe ako sam pod hormonima najnormalnije dobila? Za sada je oskudna, tj osrednje /ne znam kako bi se izrazila/. Vidi se da nije tackasto da je menstruacija.

Izvinjavam se na duzem pitanju i unapred hvala na odgovoru.

S postovanjem,
Ivana

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dakako da je normalno. Samo dalje nastavite uzimati svakodnevno .

mikicca2710

Poštovani doktore,

imam slijedeći problem.
Zbog mikropolicističnih jajnika su mi prepisane Yaz pilule koje sam počela piti s prvim danom menstruacije. Nakon što je menstruacija završila, pojavio mi se smeđi iscjedak koji je pri kraju blistera postao sve jači. Jučer sam popila zadnju tabletu i danas sam počela s novim blisterom. Trenutno mi je krvarenje jače, mislim da je menstrualno krvarenje, ali me brine što je svijetlocrvene boje što mi se prije nije događalo.
Također, prije no što sam počela piti Yaz pilule menstruacija mi je kasnila poprilično (pila sam ellaOne pilulu), napravila sam par testova na trudnoću i svi su bili negativni.
Ova situacija me poprilično brine pa bi mi Vaše mišljenje olakšalo. Imam li razloga za brigu?

Unaprijed se zahvaljujem na odgovoru!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nemate razloga za brigu. Nastavite dalje s uzimanjem prema shemi uzimanja.
Potrebno je vrijeme prilagodbe na pilule.

manuela1990

Poštovani,
pijem Yaz dvije godine. Zadnjih 6 mjeseci pijem antidepresiv Zoloft pa uz Yaz koristim i dodatnu zaštitu, prezervativ i uz to prekinuti snošaj. Popila sam sve 4 placebo tablete i krvarenje još nije nastupilo. Možete li mi reći je li to normalno ili postoji mogućnost trudnoće? Do sada je uvijek krvarenje nastupalo na trećoj placebo tableti.

Unaprijed hvala na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ma ne radi se o trudnoći. Uz navedene pilule česti je izostanak menstruacije.
Ne brinite. Nastavite dale kao da se ništa nie dogodilo.

josipa1212

Postovani,
Danas sam popila 17.tabletu ali sam nakon sat i po imala proljev. Rezervni blister nemam i nisam u mogucnosti kupiti ga danas.posljednje odnose sam imala prije tri dana. Sto mi je ciniti?postoji li mogucnost trudnoce?
Hvala na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Trebate uzeti pilulu za sljedeći dan čim prije i dodatna zaštita do kraja blistera.

josipa1212

Znaci,danas cu popiti dvije tablete, 18. I 19.?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Tako je.

m1ilica

Postovani,koristim jazz pilule,pocela sam sa trecom kutijom,medjutim imala sam operaciju umnjaka,i potom sam morala i antibiotike da pijem,ali kad sam popila pilulu,i nakon sat vremena antibiotik povracala sam,sto me je jako uplasilo,pa mi je zubar prepisao inekcije obzirom da mi se upalilo mesto operacije,uplasila sam se da mozda nema veze pilula sa povracanjem i prestala da ih pijem bar dok zavrsim sam ostalim lekovima,tako da sam ja preskocila od 6 do 10 pilule nisam pila, dobila sam u tom periodu i proslo je...da li mogu nekako da nastavim sad sa ovom kutijom? obzirom da su pilule dosta skupe da bi bacila celo pakovanje?
naravno nisam imala odnose u tom periodu
hvala unapred

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne. Započnite s uzimanjem s prvim danom sljedeće menstruacije.

dada89

Poštovani,
imam jedno pitanje za Vas. Spremam se piti Herbalife te me zanima smanjuje li to učinak pilula Yaz? Pijem ih već oko 4 godine.
Hvala

Nazad
1 ... 40 41 42 43 44 45 ... 51
Naprijed