Kontracepcija

Yaz pilule

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne umanjuje svakako.

anna_91

Postovani doktore,
Pijem yaz tablete godinu dana,no poslednja dva mjeseca ih nisam pila...
Dobila sam menstruaciju 16.05 a tek 19.05 pocela sa prvom pilulom.
Imala sam nezasticen odnos 20.i 21.05...
Da li su pilule pocele da djeluju ili postoji mogucnost da sam trudna.
Pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Djeluju, ne brinite.

c0sm0p0litan

Postovani doktore,
Danas sam popila poslednju pilulu, a imala sam odnos sa deckom. Da li sam zasticena iako mi je to poslednja pilula?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dakako da jeste.

L1996

postovana,

jucer sam pocela sa prvom tableticom oko 22 sata, jutros sam popila novu oko 11 sati i dobila proljev pola sata poslje. zanima me je li bitno piti tablete svaki dan u isto vrijeme ili je bitno samo da je drugi dan? i sto da poduzmem sa proljevom, popijem tabletu za sljedeci dan ili?
i jos nesto pijem terapiju sa tri vrste tableta zbog helicobacteria, steti li mi uzimanje saza??

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne znam što uzimate za helicobakter.
Važno je uzeti svaki dan pilule u isto vrijeme, dakle svaka 24 sata.
Savjet je da uzmete dodatnu pilulu i j 22 h uzmete ponovo za taj dan.

manuela1990

Poštovani,
pijem Yaz pilule preko dvije godine. Uz to pijem antidepresiv Zoloft i dodatno se štitim kondomom i prekinutim snošajem. Prošli mjesec mi je menstruacija izostala, a sinoć sam popila treću bijelu pilulu i još nisam dobila menstruaciju, dakle drugi put zaredom. Postoji li mogućnost trudnoće ili je normalan izostanak menstruacije dvaput zaredom? Mislim da se ne bi trebalo raditi o trudnoći s obzirom da sam se stalno dodatno štitila. Naime, pitam da li postoji mogućnost trudnoće jer mi je prijateljica koja također pije redovito Yaz trudna mjesec i pol i šokirana, a redovito je pila pilule pa bih htjela otkloniti brigu.

Unaprijed hvala na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o trudnoći. Savjetujem promjenu pilula uz koje ćete menstruirat.

manuela1990

Poštovani, s obzirom da Yaz pijem svaku večer u 21h i da sam danas popila zadnju bijelu pilulu i sutra trebam početi s novim blisterom, a moja ginekologinja ne radi, da li da kupim novi blister Yaza ili da pauziram nedjelju i pričekam ponedjeljak te tražim recept za druge pilule, s obzirom da se dodatno štitim uz pilule?

manuela1990

Menstruacija mi je upravo stigla. Danas pijem prvu tabletu iz novog blistera. Da nastavim s Yazom ili da ipak promijenim pilule.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nastavite s yazom.

livin

Poštovani,
pijem yaz godinu i pol i uvijek sam dobivala menstruaciju na 2. ili rijeđe 3. placebo tabletu, nikad nije došlo do izostanka. Prošli mjesec sam imala nezaštićene spolne odnose sa partnerom, nisam propustila popiti nijednu tabletu, a drugog dana placebo tablete se javio smeđi iscjedak, ali ne i krvarenje, trajao je koliko i mentruacija, 5 dana, ali nije bilo krvarenja u pravom smislu, a niti uobičajenih bolova, sad osjećam laganu napetost u jajnicima pa me zanima dal postoji šansa od trudnoće ili je smeđi iscjedak bio menstruacija?
Unaprijed zahvaljujem

dubravka2903

Poštovani,

pijem Yaz tablete već 4 godine, od toga otprilike 2 zadnje godine bez ikakave pauze pa sam ovaj mjesec odlučila napraviti kratku pauzu. Nakon što sam ih prestala piti i dobila menstruciju imala sam odnos bez zaštite 4. i 5. dan ciklusa, ali dečko nije svršio u mene. Dok sam pila tablete menstuacija mi je dolazila uvijek nakon 28 dana a sada je već prošlo 42 dana od posljednje. Prije nekoliko dana sam napravila test na trudnoću i bio je negativan, ali mene je i dalje malo strah pa sam htjela provjeriti da li postoji mogućnost trudnoće ili je to zbog toga što sam dugo pila tablete? Također prije nego sam počela piti kontracepciju menstruacija mi je bila poprilično neredovita.

Unaprije zahvaljujem na odgovoru, lijep pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Livin, to je bila menstruacija. Ne brinite.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dubravka, ciklus se vratio na staro. Dakle na neredovitost. Ne radi se o trudnoći.

Zerzan

Poštovani,

Za tjedan dana idem na trodnevno kampiranje i muči me to što na Yazu piše da se mora držati na temperaturi do 25 stupnjeva. Zanima me da li tri dana na visokoj temperaturi može utjecati na tablete i što učiniti u tom slučaju?

Lijep pozdrav i isprike zbog pomalo glupog pitanja.

plavi cuperak

Postovani
Pijem yaz tab.Vec 2god.Trenutno sam jako prehladjena
te su mi propisane suma med tab.a dan ispred sam popila lekadol da bi skinula temperaturu.znam da antibiotici umanjuju ucinak kotracepcije.Pa me s toga zanima koliko dugo cu morat koristit dodatnu zastitu.Unaprjed zahvalna.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Zarzan probajte naći neko tamnije i hladnije mjesto gdje ćete čuvati pilule.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Plavi čuperak tijekom uzimanja sumameda.

Nazad
1 ... 41 42 43 44 45 46 ... 51
Naprijed