Kontracepcija


Da bi mogli slati poruke na forum trebate se prijaviti. Novi korisnici mogu se registrirati ovdje. Molimo vas da prije registracije pročitate Pravila za korištenje foruma.

Broj tema: 4307 | Broj poruka: 50719

Forum nije u funkciji!

No pregled objavljenih poruka Vam pruža veliki broj korisnih informacija iz navedenog područja.


Yaz pilule


Autor Poruka

Dejan Šakoronja, dr. med.

22.06.2014. 19:15

Točno je. Iscjedak je normalne boje i ne treba vam terapija.

marijamakica89

22.06.2014. 22:00

Postovani,da li yaz pilule mogu uticati na pojavu strija?Nemam genetskih predispozicija,variranja u kilazu su zanemrljiva,do jednog kg,zdravo se hranim vezbam i hidriram kozu.

Dejan Šakoronja, dr. med.

23.06.2014. 17:25

Ne mogu.

eridanis

26.06.2014. 10:10

Poštovani, imala sam odnos prije 4 dana, a danas sam uzela pilulu s 10 sati zakašnjenja.
To je bila sedma u prvom redu blistera. Imam li razloga za brigu i trebam li uzeti još jednu za svaki slučaj?
Zahvaljujem.

Dejan Šakoronja, dr. med.

27.06.2014. 00:45

Ta će biti dovoljna. Ne treba ništa dodatno.

lela2504

29.06.2014. 12:35

Poštovani,
u utorak sam počela piti yaz. Imala sam pauzu od godinu dana, prije pauze sam ih pila skoro dvije godine.
Naime počela sam ih piti petnaestog dana ciklusa jer sam još uvijek imala krvarenje, nije bio spoting nego lagana sukrvica koja nikako nije prestajala.
Provjerila sam spolne hormone, svi su u redu osim hormona Androstendion koji je bio povišen. Doktorica me uputila da napravim krvnu sliku i bio mi je povišen PV.
Rekla mi je da počnem piti pilule da zaustavimo krvarenje, ali ako počnem osjećati nuspojave da odmah prekinem piti. Za sada mi se čini da nemam nikakve nuspojave, danas mi je 7 pilula, osim što mi je stalno prisutna neka mučnina.
Dali je moguće da mi se to organizam privikava na pilule i dali mi možete malo objasniti što točno znači taj povišeni PV?
Hvala Vam unaprijed.

Dejan Šakoronja, dr. med.

29.06.2014. 20:20

Ne razumijem uzimanje yaza od 15. dana.
Pv je protrombinsko vrijeme i stvar je koagulacije krvi.
Ako ste bili na pregledu uzimanjte dalje kao što vam je doktorica savjetovala.

marina979

05.07.2014. 11:15

Pozdrav doktore

Prije dva dana sam pocela piti yaz pilule i u ta fva dana sam imala glavobolju, cini mi se da malo teze disem i osjecam laganu bol u prsima. U upitama pise da se zbog tih simptoma treba prestati s uzimanjem ali mene zanima jel moguce da je to samo privremeno dok se ne naviknem na njih pa da popijem do kraja bar taj prvi ili da odmah prestanem

Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

05.07.2014. 22:05

Prestanite s uzimanjem. Drugi tjedan javite se svom ginekologu da se pobliže razjasne vaši simptomi.

marina979

05.07.2014. 22:10

Danas me pocela boliti desna noga, cjeli dan grcevi u nozi i osjecaj tezine. Sad sam stvarno zabrinuta jer sam procitala da su to simptomi venske tromboze. Sto da radim?

Dejan Šakoronja, dr. med.

05.07.2014. 22:30

Ako doista imate takve simptome javite se na hitnu.

arijanaZMB

06.07.2014. 02:35

Postovani,dobila sam da pijem yaz pilule radi uredovljena ciklusa a i zastite.ali kako sam ih pocela pit(redovno i u isto vrijeme)imam napuhan stomak,cesce idem u wc piskit,ponekad mi je muka,i svaki dan kad se obrisem bude krvi ili smedje..doktorica me je pregledala i rekla da je to sve ok!ali ja sam nesto nemirna u vezi s tim i cesto sebi utuvim neke nus pojave kao da me ziga srce i sl.prestajem polako pusit(trenutno pusim dnev.neke 4cigare)iako znam da ne bi smjela nikako...pa me zanima i vase misljenje u vezi sa svim tim??unaprijed hvala,pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

06.07.2014. 20:20

Ne vidim nikakav ozbiljniji problem u svezi s uzimanjem pilula. Nastavite s istim.

marina979

06.07.2014. 20:20

Hvala na odgovoru, otisla sam na hitnu i tamo su mi izvadili krv i rekli da je sve u redu i da mogu nastavit pit pilule. Definitivno ih vise necu piti jer sada imam i suhi kasalj ali oni su doktori pa nemam drugog izbora nego im vjerovat da je sve u redu

Dejan Šakoronja, dr. med.

06.07.2014. 23:35

Dobro ste postupili.

arijanaZMB

06.07.2014. 23:35

Hvala na brzom odgovoru...imam jos jedno pitanje,krenula sam s fitnesom pa sam tu zeznula grlo s hladnom vodom i sad me zeza kao prehlada..ako popijem paracetamol hocu li umanjiti djelovanje pilula??I mogu li imat odnose bez obzira na te krvave(smedje,roza) iscjedke?????Hvala jos jednom i srdacan pozdrav

Tera1234

07.07.2014. 13:25

Poštovani,
molim vas za pojašnjenje. Pijem Lyndinette 20 oko godinu dana, sada mi je ginekolog prepisao Yaz zbog bolnih akni u području brade.
Nakon ove kutije Lyndinetta koju još trenutno pijem trebam preći na Yaz.
Molim vas da mi pomognete kako, jer moram napomenuti da sam u ovom pakovanju jedan dan slučajno popila dvije pilule i nastavila dalje redom.
do sada sam sa pakovanjem Lyndinetta završavala petkom i počinjala subotom!
Možete li mi molim vas reci kada trebam započeti sa Yazom, zadnja Lyndinetta ce mi ovaj puta biti u ovaj četvrtak ( 10.07.)

Unaprijed se zahvaljujem!!

Dejan Šakoronja, dr. med.

07.07.2014. 19:10

Arijana možete uzimati navedeni preparat i imati odnose.

Dejan Šakoronja, dr. med.

07.07.2014. 19:10

Tera ne radite pauzu neg u petak krenete s yazom.

okok

08.07.2014. 14:30

Poštovana doktorice,
ispričavam se ako je ovo pitanje već postavljeno, ja ga nisam pronašla...
Dakle ispala mi je jedna yaz tableta (točnije, druga po redu) i izgubila sam je pa sam popila iduću. ima li to veze? da li im je sastav različit pa sam sada nešto poremetila ili je sve u redu i kad dođe vrijeme kao zadnju rozu tabletu mogu popiti jednu rozu iz drugog blistera ( da broj popijenih rozih ostane 24 ) ?
hvala unaprijed na odgovoru!

Nazad
1 ... 43 44 45 46 47 48 ... 51
Naprijed